Koolisõidus tulid meistriteks Kaisa Falkenberg, Anita Žukova ning Piret Kulo

Täna päeva esimeses pooles selgusid Ruilas Eesti Meistrivõistluste raames esimesed kuldmedalistid, kelleks on ponide koolisõidus Kaisa Falkenberg, juuniorides Anita Žukova ning harrastajate klassis Piret Kulo.

Päev algas võrdlemisi varakult, kell 9 alustasid poniklassi koolisõitjad, kelle esikolmik võrreldes eilsega jäi samaks, kuid kohad läksid siiski vahetusse. Vabakava võitis Hanna-Greta Peeters Mimiil, kes tegi võrreldes eilsega tugeva spurdi ülespoole ning lõpetas tulemusega 66,917 %, talle järgnesid ka eile teise koha saavutanud Birgit Loik Mangol (64,958 %) ning eilne võitja Kaisa Falkenberg eesti tõugu märal Räpsi (64,625 %). Falkenbergile sellest tulemusest siiski piisas, et pälvida meistritiitel koondtulemusega 132,177 punkti. Hõbemedal läks Hanna-Greta Peeters Mimiil tulemusega 127,907 punkti ja pronks Birgit Loik'ile Mangol tulemusega 126,260 punkti.

Juunioride koolisõitu juhtis pärast avapäeva Anita Žukova Royal Pokemonil, kes tegi täna veelgi tugeva soorituse, ületades esimesena nende meistrivõistluste jooksul 70 % piiri. Tulemus 70,333 % garanteeris neile vabakava võidu ning ka üldarvestuses kuldmedali 137,045 punktiga. Hõbemedal läks nii eile kui täna teiseks tulnud Marii-Heleen Raidmetsale hobusel Helifar, kes kogusid küri tulemuseks 67,750 % ning koondsummaks 134,417 punkti. Pronksi pälvis täna neljanda koha saavutanud Laura-Maria Lukas Zäzil tulemusega 129,425 punkti, vabakavas aga tuli seekord kolmandaks Fey Piir A kelle skooriks kujunes 67,708 %.

Harrastajate võistluses oli täna konkurents eriti tihe just kuldmedalile, mille pälvis mõlemal päeval teist kohta vääriva sõidu teinud Piret Kulo Akerfeldil 133,149 punktiga. Nende vabakava tulemuseks kujunes 66,917 %. Hõbemedalil lõpetasid eilse skeemi võitjad Ave Kuusemets ja Paan, kes kogusid 132,532 punkti. Paari küri hinnati 66,083 % vääriliselt, mis andis tänases võistluses kolmanda koha. Pronks läks täna suurepärase vabakava eest võidu pälvinud Ingrid Randlahtile, kes võistleb eesti tõugu sugutäkul Voore Apollo. Nende lõpptulemuseks jäi 131,797 punkti.

Küri võitjad Ingrid Randlaht ja Voore Apollo

Päev jätkub takistussõiduga ning täna selguvad meistrid ponide, juunioride ja harrastajate arvestuses, millest anname teada hilisõhtul.

Uudises avaldatud piltide kasutamisõigus kuulub autorile ning nende loata avaldamine on keelatud. Pilte on võimalik pärast meistrivõistlusi osta aadressil www.kyllitedre.com