Veskimetsas jõudis lõpule Tallinna RSK Harrastajate Karikasari

Suure Ringi võitjad Merle Tamm, Riinu Rahuoja ja Kärt Kaseorg. Foto: Tallinna RSK

Veskimetsa Ratsakeskuses oli 13.aprillil järjekordne toimekas laupäev. Takistussõitjad said end proovile panna neljas parkuuris, tasemetel 75-120 cm. Võistluse raames jõudis lõpule ka Tallinna RSK Harrastajate Karikasari, kus Suure Ringi finaalis võitsid sõidu Riinu Rahuoja (Hiiumaa RSK) ja Baron Abruka, Väikese Ringi parimad olid Valentin Hodźajan (RK Ruila Tall) ja Juta.

Kolmteist paari lõpetas puhta sooritusega võistluse avaparkuuri kõrgusel 75 cm. Esikolmiku moodustasid SA Tallinna RK liikmed – võidukad olid Nicole Vinnikova ja poni Glamour, teisele kohale platseerusid Jekaterina Tkatsjova ja Calants ning kolmandad olid Jelizaveta Anushkina ja Bailey’s.

Harrastajate Väikeses Ringis tuli võistlejatel läbida 90 cm kahefaasiline parkuur. Võistlustules oli kaheksa paari, neist neli lõpetas raja vigadeta. Kaksikvõidu noppis Valentin Hodźajan (RK Ruila Tall) hobustega Juta ja Logo, kolmanda koha sai Egle Hiius  (Tondi RSK) hobusega Cella. Neljanda koha saavutasid Ederly Talu (Viljandimaa RSK) ja Carlotta. Karikasarja Väikese ringi I kohta saavutas ülekaalukalt Liina Kasemaa (Tallinna RSK) punktidega 46,5, II koht Valentin Hodžajan (RK Ruila Tall) ja III koht Ederly Talu (Viljandimaa RSK) punktidega 23,5.

Väikese Ringi võitjad Ederly Talu, Liina Kasemaa ja Valentin Hodzajan. Foto: Tallinna RSK

Avatud arvestuse 90 cm kahefaasilise parkuuri võitsid Victoria Saks (SA Tallinna RK) ja Hilfiger.

Harrastajate Suure Ringi osalejad hüppasid 105 cm rada. Kahefaasilises parkuuris oli võistlustules seitseteist paari, kusjuures neist 6 lõpetasid puhta sooritusega. Sõidu võitsid Riinu Rahuoja (Hiiumaa RSK) ja Baron Abruka, teised olid Merle Tamm (Jakoch RSK) ja Bahhe. Kolmanda positsiooni hõivasid sel korral Kärt Kaseorg (Viljandimaa RSK) ja A Carte D’or. Harrastajate Karikasarja Suure Ringi I koha sai Riinu Rahuoja (Hiiumaa RSK) 87 punktiga, II koha sai Kärt Kaseorg (Viljandimaa RSK) 65,5 punktiga ja III koha teenis Merle Tamm (Jakoch RSK) 50,5 punktiga.

Sarnaselt eelmisele parkuurile toimus ka 105 cm kõrgusel avatud klass, kus noppisid võidu Eeva Helga Kupits (Saaremaa RSK) ja Packeta. Teisel kohal olid Anni Kaljund (RK Ruila Tall) ja GG Felicia ning kolmandad Elisabeth Käbin (Pärnumaa RSK) ja West Park-S.

Võistluse lõpetas 110/120 cm handicap parkuur, kus osales koguni kolmkümmend üheksa paari. Vigadeta sooritusega lõpetas neliteist sportlast. Esikolmiku moodustasid sportlased, kes hüppasid rada kõgusel 110 cm. Esimese koha said Katrin Liivamägi (RSK Simon) ja Barboletta, teised olid Marie Adele Abel (Saaremaa RSK) ja Rolex. Kolmanda positsiooni hõivasid eelmise parkuuri teise koha omanikud Anni Kaljund (RK Ruila Tall) ja GG Felicia. Parimana 120 cm rajal lõpetasid Johanna Brigite Verro (RK Ruila Tall) ja Dexter, kes olid puhta sooritusega viiendal kohal.