Kui kaks aastat tagasi taastus Olustveres ratsasporditraditsioon rahvusvahelise rakendispordivõistluse korraldamise näol, siis tänavuseks on võtnud kogu üritus olulisemalt suuremad mõõtmed, kui kahel järjestikusel nädalal võetakse rahvusvaheliselt mõõtu kolmevõistluses ja rakendispordis, lisaks rahvuslikul tasemel takistussõidus.
Kolmandat aastat korraldatav rakendispordivõistlus on sarnaselt mullusega tasemel CAI3*, kus sportlased koguvad maailma reitingu punkte. Võistlusklassid on kõrgemal tasemel kavas nii hobuste ja ponide ühe- kui paarisrakenditele. Mitmetele meie regiooni sportlastele saab Olustvere olema testiks enne augustikuu lõpus Madalmaades peetavat üherakendite MM-i. Sarnaselt eelnevatele aastatele on tänavugi kohtunike tase kõrge, kui peakohtunik Stefan Keszycki Poolast osaleb üherakendite MM-i kohtunike töös, siis Olustvere väliskohtunik ja FEI Rakendi Komitee liige Joaquin Medina Hispaaniast on peakohtunikuks Tryonis Maailmamängudel, kus sarnaselt Olustverega assisteerib teda tšehh Jiri Kunat.
Rakendivõistluse põhiklassidele lisaks on kavandatud CAI2* ja rahvuslikud kategooriad, kusjuures kasutuses on rahvusvaheliselt harva rakendatav FEI 2*A koolisõidutest, mis muide on viimastel aastatel saanud rakendust Eesti Meistrivõistlustel. Võistluse koordinaator Hillar Talts kommenteeris sellist testivalikut järgnevalt: “Lähtusime tänavu koolisõidutestide valikul loogikast, et kes on 3* tasemel sõidab niikuinii 3* võistlust. Sportlased, kes potentsiaalselt osalevad 2* võistluses on kas ise teel 3* taseme poole või sõidavad nad nooremate ja/või vähem kogenud hobustega. Siit ka loogiline järeldus kasutamaks lihtsamat, kuid just 2* tasemele välja töötatud teste.“
Esmakordselt saab Olustveres toimuma rahvusvaheline kolmevõistlus, seda hetke madalaimal tasemel CIC1*. Rajameister Mikk Nõmm on juba talvekuudest koostöös Olustvere kooli ja arvukate kolmevõistlusentusiastidest vabatahtlikega ehitanud kaasaegsetele tingimustele vastavat krossirada, kus jäänud veel vaid viimased viimistlustööd. Just kolmevõistlejatest vabatahtlikke suure panuse üle oli korraldajate esindaja Talts ülirõõmus: „See, mida arvukad kolmevõistlejad on takistusete ehitamisel korda saatnud, on vaimustav! Kui algne plaan oli takistuste ehitus viia läbi põhiosas kohalike kooliõpilaste abiga, siis reaalsuses on ülisuure töö ära teinud kolmevõistlejad ise. Rõõm on näha, et koos on töötanud nii vana kui uus põlvkond. Selline kambavaim selle heas tähenduses annab suurt lootust, et entusiasm ei lõpe Olustvere krossiraja valmimisega, vaid kolmevõistlusel on lähiaastatel ees oluliselt paremad ajad!“
Sarnaselt rakendile on ka kolmevõistluses kavas rahvuslik klass, seda tasemel CNC90, kuhu korraldajad ootavad lisaks kodumaistele sportlastele osavõtjaid ka lähimatest naaberriikidest. Tõenäolisemad osalejad on soomlased ja leedukad. Mainimata ei saa kindlasti jätta ka asjaolu, et rahvusvahelise võistlusega paralleelselt saavad läbi viidud tänavused vabariiklikud seeniorite meistrivõistlused.
Sündmused Olustveres ei piirdu vaid kolmevõistluse ja rakendispordiga, vaid pühapäeval 15. juulil saavad mõõtu võtta ka takistussõitjad. Just see ala oli Olustveres põhiliseks ajavahemikul 15 – 30 aastat tagasi. Viimati võisteldi Olustveres takistussõidus omaaegse legendaarse sarja Palladium Cup raames ning seda sajandi esimestel aastatel. Sel aastal on Olustveres võimalik hüpata takistusi kõrgustel 70/80/90cm.