49-aastane koolisõidukuninganna Isabell Werth on end tõestanud juba nii palju kordi, et kõigil on lugemine sassi läinud. Tänavuse WEGi esimese individuaalse kuldmedali võttis sakslanna Bella Rose’il, keda peab oma elu hobuseks. Hõbe läks kodupubliku lemmikule Laura Gravesile, pronksile võitles end Charlotte Dujardin.
Werthi ja Gravesi vastasseis tõotas eelnevate tulemuste põhjal tulla ülipõnev, sõltudes sellest, kellel on hetkel parem vorm. Isabell tõestas taaskord, et kui tema kord juba võitleb, siis hoidku teised alt. Võimsa skooriga 86.246 %, mis sisaldas mitmeid kümneid, võttis ta kindlalt kuldmedali. See tulemus ületab 6 protsendipunktiga paari käesoleva suve seniseid GPS skoore.
„Ma teadsin, et mul tuleb anda absoluutne parim, et täna võita, kuid ma tundsin end Bellaga on nii turvaline. Ta on super energiaga, samas nii kannatlik. Võistlema on ikka pagana mõnus minna, kui sa tead, et su hobune on nii hea. See on ainult ratsaniku teha, kui hästi sa oskad selle potentsiaali ära kasutada,“ märkis võitja, kel seisab vabakava näol veel üks väga raske lahing ees.
Järgnevatele medalitele käis tihe heitlus. Graves andis 16-aastasel Verdadesil oma parima, mis siiski ei küündinud saksa paarile lähedalegi. Tulemusega 81.717 % olid nad enne Werthi etteastet juhtima asunud ning seda mitte väga suure vahega imelise Charlotte Dujardini ees, kes oma noorel Mount St John Freestyle’il tõi tabloole 81.489 %. Paraku ei saanud ameerlanna unistus teoks siin samamoodi, nagu see juhtus MK finaali esimesel päeval, kui tal õnnestus Werth seljatada.
Sönke Rothenberger ja Cosmo pidid leppima mõruda neljanda kohaga, kuna tegid jalavahetuste seerias ühe vea. 81.277 % jättis nad napilt medalita, mis tegi sakslase väga õnnetuks. „Ma olen pettunud, kuna minu hobune väärib medalit oma üleüldise kvaliteedi tõttu, kuid nii on – me ei tohi endale vigu lubada.“
Ühe õnnetus on teise õnn, kuid kahtlemata vääris Dujardin pronksmedalit mitte ainult sellepärast, et konkurent eksis. Charlotte on tõestanud, et ta on tugev ka Valegrota. 9-aastane mära Mount St John Freestyle on alles oma karjääri alguses, kuid näitab väga suurt potentsiaali, mis teeb koolisõidumaailma tuleviku helgeks ja põnevaks. „Mul ei olnud täna midagi kaotada, kuid ka selline olukord pole kerge. Ma tundsin end nagu moos saksa võileiva vahel,“ kirjeldas alati koomiline Charlotte oma võistluseelseid tundeid. „Kui mu hobune veidi enesekindlust ja tugevust juurde saab, siis Isabell võib kindel olla, et ma hakkan võitlema!“
Viies koht läks ka GPs hästi esinenud Patrik Kittelile hobusel Well Done de la Roche CMF tulemusega 79.726 %.
Tulemused: https://tryon2018.com/eventResults/2018/1587/resultlist_D2