Kolmevõistlus hakkas maailmamängudel pinget üles kerima juba sellega, et takistussõit lükati orkaan Florence’i tõttu esmaspäevale. Lisa veel fakt, et esiseitset lahutas vähem kui ühe lati suurune vahe, ning rinnust välja puperdav süda oli takistussõidu ajaks garanteeritud.
Kui Rosalind Canter ja Allstar B hüppasid eelviimase startijana parkuuri puhtalt, kindlustasid nad Suurbritanniale meeskondliku kulla ning endale individuaalselt vähemalt hõbemedali. Kuid krossijärgsetel liidritel Ingrid Klimkel ja SAP Hale Bob OLD’il kukkus viimasel tõkkel latt ning Ros Canterist sai uus maailmameister tulemusega 24,6 miinuspunkti, mis on EquiRatings sõnul teine madalaim tulemus WEG’i ajaloos.
Ros võitis oma esimese seeniorklassi medali samuti Allstar B’ga eelmisel aastal Euroopa meistrivõistlustel, kus Suurbritannia saavutas meeskondliku esikoha. Selleaastased maailmamängud olid talle üleüldse teine kord karjääri jooksul esineda Suurbritannia seenioritekoondises ning ta suutis koju minna lausa kahe medaliga: teise meeskondliku kulla ning esimese individuaalse kullaga. Ühtlasi oli ta ainus inglaste seas, kes suutis WEG’i parkuuri puhtalt läbida.
“Ma üritasin mitte jälgida viimast paari sõitjad. Ma teadsin küll, mis võistlusväljakul toimub, kuid teesklesin, et ei ole toimuvaga kursis. Ma arvan, et võit pole veel kohale jõudnud. See oli üpriski suur šokk. Loomulikult on see lihtsalt vapustav, mitte ainult mulle vaid ka minu meeskonnale ning kogu Suurbritannia koondisele,” kommenteeris Ros.
“Mul on Allstar B suguse hobusega meeletult vedanud. Ma pean ainult ise kõik õigesti tegema ning tema proovib veel ja veel kõrgemale minu heaks hüpata.”
Padraig McCarthy ja Mr Chunky tõusid puhta sõidu ja tulemusega 27,2 mp seitsmendalt kohalt hõbemedalile, võites Iirimaale pärast neljakümmet aastat esimese individuaalse medali. Viimase, samamoodi hõbeda, võitis 1978. aastal John Watson.
John Watsoni poeg Sam Watson tegi samuti sel aastal ajalugu, lõpetades ratsastusjärgse tulemusega ning aidates sellega Iirimaal võita lisaks individuaalsele ka meeskondliku hõbeda. Viimane medal õnnestus iirlaste koondisel koju viia 1966. aastal, nii et tähistamist tuleb kindlasti palju!
“Ma olen medalist unistanud juba viimane pool aastat. Sellise hobusega sa lihtsalt pead suurelt unistama. Kui usud, et suudad seda teha, siis saad ka hakkama. Minu mõtetes on medal olnud alates sellest, kui Mr Chunky’ga sõitma hakkasin,” sõnas Padraig.
Ingrid Klimke ja SAP Hale Bob OLD olid oma teisele individuaalsele meistritiitilile väga lähedal kuni viimase tõkkeni, mille lati nad maha tõmbasid. Siiski jäi Ingrid poodiumile ning võitis Saksamaale pronksmedali tulemusega 27,3 mp.
“Kui keegi oleks mulle enne võistlusi öelnud, et tulen siia ja võidan individuaalse pronksi, oleksin väga õnnelik olnud,” kommenteeris Ingrid, “Loomulikult valmistas viimane tõke pettumust, kuid samas oli see meie ainus viga.”
Kokku läbis parkuuri vigadeta 16 paari 70-st, mis on 24%. Suurbritannia võitis kulla tulemusega 88,8 mp, mis EquiRatings andmetel on madalaim meeskondlik lõpptulemus maailmamängude ajaloos. Iirimaa viis hõbmedali koju tulemusega 93,0 mp, mis on madalaim meeskondlik tulemus iirlaste ajaloos. Prantslased lisasid oma krossijärgsele tulemusele kaheksa miinupunkti kahe maha aetud lati eest ning võitsid pronksi tulemusega 99,8 mp.
Ühtlasi sai Suurbritanniast esimene riik, kes on maailmamängudel võitnud lausa seitse meeskondlikku ning viis individuaalset kulda. Muide, kõik individuaalsed kullad on koju toonud naised: 1970. aastal Mary Gordon-Watson, 1982. aastal Lucinda Prior-Palmer (hiljem Lucinda Green), 1986. aastal Virginia Leng, 2006. aastal Zara Phillips (nüüd Zara Tindall) ning sel aastal Rosalind Canter.
Kõiki tulemusi näeb Tryoni kodulehel: https://tryon2018.com/officialresults