Saame tuttavaks: 10 küsimust Diana Pruksile

Diana ja Finalist Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Vanus: 34

Asukoht: Harjumaa, Jõeääre tallid ja  Suuresti tall

Milline on Sinu jaoks ideaalne hobune?  

Ideaalne hobune on selge peaga, koostööaldis, sõbralik, lihtsasti käsitletav. Alati ei pea hobune olema super vägevate liikumistega, aga kui ta on koostööaldis ja hea peaga, on kõik võimalik. Tõu osas suuri eelistusi pole, aga pigem verelised hobused.

Millist nõu annaksid nooremale endale?

Ratsaspordiga tegeledes peab olema palju kannatlikkust, töökust ja tahtejõudu. Ole avatud meelega ja uudishimulik!

Millise saavutuse üle oled kõige uhkem/tänulikum?

Tänulik olen kõikidele hobustele, kellega olen ratsutanud, iga hobune on õpetanud midagi. Kõige uhkem olen nende saavutuste üle, mis on tulnud keeruliste hobustega sõites.

Mis on sinu “moto” ratsutajana?

Kuula oma hobust. Minu jaoks on ka väga oluline, et hobune saaks olla palju õues ning et saaksin pakkuda hobusele treeningutes vaheldust.  Kannatlikkus ja püsivus on minu jaoks väga tähtsal kohal ja  kui kohe midagi välja ei tule, siis proovin uuesti ja uuesti. Tuleb olla avatud meelega, sest igal ratsutajal või treeneril on midagi, mida tasub kõrva taha panna.

Kui Sulle pakutaks võimalust investeerida suur hulk raha Eesti ratsaspordi arengusse, mida ette võtaksid ja kuidas seda raha kulutaksid?

Eestis võiks olla korralik ratsakompleks, kus saaks korraldada rahvuslikke ja rahvusvahelisi kõrgetasamelisi võistlusi.  Lisaks erinevad kliinikud oma ala tippudega.

Millist hobust varasematest aegadest taga igatsed? Miks?

Volteris
Foto: Külli Tedre- Gavrilov

Kõige rohkem igatsen oma trakeeni tõugu ruuna Volterist, kes lahkus taevastele karjamaadele liiga vara. Ta oli väga tundlik ja suure südamega hobune, keda alguses ei olnud lihtne saduldada, kuid hiljem oli väga usaldav ja lihtne sõita.

Kellele hobumaailma inimestest austuse või imetlusega n-ö alt üles vaatad?

Simone Alexandra Pearce, Patrik Kittel, Malin Wahlkamp Nilsson, Carl Hester.

Mida soovitad noortele Eesti koolisõidu tulevikulootustele?

Ole kannatlik ja isegi, kui on raske, siis ära anna alla. Kui võimalik, proovi erinevaid hobuseid, sest iga hobune õpetab midagi. Kuula ka oma treenerit! Kõige parem on lasta ennast filmida ja koos treeneriga analüüsida, mida saaks paremini teha ja mis juba on hästi.

Milline on Sinu lemmik treeningharjutus ilma milleta kuidagi hakkama ei saa ja mille juurde ikka ja jälle tagasi pöördud?

Mulle väga meeldib palju erinevaid üleminekuid teha, lisaks sääre eest astumised ja kontragalopp.

Nimeta üks asi, mida alles hiljuti hobuste või ratsutamise kohta õppisid?

Ära kiirusta, tunneta oma hobust. Kui vaja, võta samm tagasi ja paku oma hobusele treeningutel alati palju vaheldust, nt looduses matkamine, hüppamine, latitrenn.