Hobuhuvilistel on võimalik käte vahele haarata uus ajakiri – Oma Hobu järjekordne, kevadsuvine number. Kõik, kes veel ei ole ajakirja tellinud, leiavad selle hästivarustatud kauplustest ja Oma Hobu toimetusest Veskimetsa Ratsakeskuses. Millest siis seekord juttu tuleb?
Hobumajanduse päevakajaliste teemade lahkamisel on järg ministri käes – riigi rollist selles valdkonnas annab ülevaate põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, vastates Oma Hobu küsimustele.
Ratsaspordi lehekülgedel on pikemalt juttu kestvusratsutamisest ja ponispordist. On ju mõlemal alal sel kevadel olnud rohkesti meeldejäävaid hetki meie ratsasportlastel. Portreelugu peatub Krista Raidmetsal ja Juurimaa Talli tublidel naistel, kes on teinud suurepärast tööd just laste ja noortega. Jätkub Annike Lavingu artiklitesari treeningust treeningpüramiidil – seekord tuleb juttu kontaktist ratsaniku ja hobuse vahel. Ingrid Randlaht teeb ülevaate meie ponidest koolisõidus ja tõdeb, et on märgata ala elavnemist. Tallilugu viib meid Otepää kanti – Nuustaku külje all on tore Tobra tall, kus Oma Hobu käiski külas. Mida nägi ja kuulis – sellest lugege värskest numbrist.
Jätkub ka maailma hobusetõugude tutvustus – uurime lähemalt maailma üht vanemat hobusetõugu, ahhal-tekiini hobust ja tema seotust Eestiga. Meie esiratsutaja Rein Pill räägib hüppehobuse valimisest, see on kokkuvõte sporthobuste kasvatajate kohtumisest ratsanikuga Säreveres.
Raigo Kollomilt hakkab ilmuma uus järjelugu – takistuste ajalugu. See on hästi põnev ajalooline ülevaade sellest, kuidas takistused muudavad ratsutamist ja ratsutamine muudab takistusi.
Teemasid on veel, kõigest ei tahaks juttu teha, midagi peab ka üllatuseks jääma – seda saate avastada juba ise ajakirja sirvides.