Nädalavahetusel toimus Ruilas FEI tuutori Stavros Georgopoulose takistussõidukliinik, mis pakkus kohalikele takistussõitjatele erakordse võimaluse treenida Kreeka ratsasportlase ja treeneri käe all.
Treeningud toimusid kolmel päeval erineva tasemega 2-3 liikmelistes gruppides ning iga treeningu pikkuseks oli varutud poolteist tundi, mis jättis igale osalejale piisavalt aega harjutustega tegelemiseks ja treeneri vastukaja saamiseks. Esimesel päeval keskenduti ratsastusele, järgnesid võimlemisharjutused ja kliinik lõppes viimasel päeval parkuuri hüppamisega.
Selleks, et hobune oleks tasakaalus ja tähelepanelik, tuleks Stavros Georgopoulose õpetuse kohaselt teha mõningaid ratsastusharjutusi igal treeningul – kolme päeva jooksul ei puudunud ühestki trennist näiteks „õlad sees“ harjutus ja tänu sellele olid hobused ka paindlikumad ja kuulekamad.
Tsükkel algas ratsaststunniga, mis tuletas nii ratsanikele kui hobustele meelde ratsutamise põhitõdesid ja nõudis tublit keskendumist. Harjutused olid kombineeritud klassikalistest ratsastuselementidest ja lattidest – seega hoidis esimese päeva trenn ratsaniku koos hobusega pidevalt tegevuses ja nähti vaeva, et järgnevateks päevadeks saaks korraliku põhja alla.
Teisel päeval said kliinikus osalejad kogemust võimlemisharjutuste ja penerollide näol. Sellised harjutused olid head indikaatorid just hobuste tähelepanelikkuse suhtes ning taaskord nõudsid keskendumist igal sammul. Samuti said ratsanikud lihvida oma tasakaalu hoidmist, mis on takistussõidu puhul edu võtmeks. Nii esimese päeva ratsastus kui teise päeva võimlemine arendas ratsaniku ja hobuse koostööd ning lõi aluse viimase päeva parkuuri jaoks.
Pühapäevases parkuuris võisid ratsanikud tõdeda, et eelnevatel päevadel nähtud vaev tasus kuhjaga ära ning parkuuri hüppamine läks kõigil väga ladusalt. Pärast suvehooaega väiksena tunduvasse maneeži oli tuutor üles seadnud mitmeid erinevaid kombinatsioone – parkuur koosnes mitmest mõõdetud vahega reast, süsteemist ja nurgast tagasipöördega tõketest. Kogu rada oli omavahel seotud ning andis ratsanikele võimaluse harjutada tehnilise raja läbimist trenni kontekstis.
Kokkuvõttes andis kliinik kahtlemata kõigile osalejatele palju kogemust ja positiivset emotsiooni ning loodetavasti motiveeris tegema samalaadseid harjutusi ka ise. FEI tuutori trenne jälginud ja Ruila tallides ka ise trenne andva Riina Pilli sõnul sobib Stavrose treeningstiil väga hästi meie treeningmetoodikaga ja tema harjutused olid kasulikud nii ratsanikele kui hobustele. Ta lisas, et Stavros Georgopoulose treeningute jälgimine kolmel päeval andis kinnitust treeneri seni tehtud tööle.
Treeneri enda sõnul oli tal hea meel tõdeda enamike meie ratsutajate küllaltki head ja ühtlast taset. Lisaks jäid talle silma mõned väga head hobused, kellel on tulevikus eeldus jõuda väga kaugele. Ta tahaks kindlasti Eestisse tagasi tulla, et tema treeningutel tekiks järjepidavus ja oleks võimalik jälgida vahepealset arengut.
Täname kõiki osalejaid ja loodetavasti kohtume taas Stavros Georgopoulose kliinikus peatselt!