Suurbritannia koolisõitjad võitsid FEI Rahvuste Karika etapi Rotterdamis

Eile, 20. juunil Rotterdami CHIO raames peetud 5* võistkondlik koolisõiduvõistlus lõppes oodatult Suurbritannia võiduga, mis oli siiski vaid 1,5 protsendipunkti kõrgem tulemus kui teiseks tulnud võõrustajamaal Hollandil. Kolmandaks platseerus vaid kolmeliikmelise võistkonnaga osalenud Rootsi.

FEI Rahvuste Karika sarjas oli Rotterdami võistlus teiseks etapiks, kokku toimub üldse vaid neli etappi ning järgmisena kohtuvad võistkonnad eile pikemalt uudistes kajastatud Aacheni suurvõistlusel. Tegemist on pilootsarjaga ning kui tänavu kõik õnnestub, jätkub sari ka edaspidi.

Tabeli esiotsas püsib hetkel eile teiseks tulnud Madalmaade võistkond. Britid ei saand osaleda möödunud kuul Vidaubanis toimunud esimesel etapil, kuhu oli kaasa võetud vaid kolm paari, kellest üks ei läbinud veterinaarkontrolli. Seekord oli kohal neli võistkonnaliiget, kellest kaks – Daniel Watson (Fideramber) ja Gareth Hughes (DV Stenkjers Nadonna) – olid mõistagi tunduvalt vähem kogenud ratsanikud kui Carl Hester (Fine Time 13) ja Charlotte Dujardin (Valegro), kuid kolme parima kombineeritud tulemus andis siiski võidu just brittidele. Nende ühise hinde ajas kõrgele mõistagi olümpiavõitja Charlotte Dujardin Valegrol, kes sai tulemuseks päeva kõrgeima skoori 82.191 %, kuid tõeliseks üllatajaks kujunes Gareth Hughes'i tulemus 70.149 %.

Päeva teise tulemuse noppis eile Madalmaade võistkonda kuuluv Edward Gal hobusel Glock’s Undercover – 79.660 %, kelle passaaži ja piafee seeriad olid erakordselt head, kuid suur eksimus tuli sisse ühe tagant jalavahetustes. Võistkonna ülejäänud liikmeteks olid Madeleine Witte-Vrees (Blom's Wynton), Hans Peter Minderhoud (Glock's Tango) ja Patrick van der Meer (Uzzo).

Päeva paremuselt kolmas individuaalne tulemus tuli Rootsit esindavalt Tinne Vilhelmson-Silfvenilt, kes ratsutas oma põhihobusel Don Auriello, skoorides 75.766 % ning andes sellega suure panuse Rootsi võistkonna kolmandat kohta väärivale tulemusele. Rootsi ja Saksamaa olid sedapuhku ainsad võistkonnad, kus asuti võistlustulle vaid kolme liikmega.

Kokku osales võistlusel seitse riiki, kuid ei neljandaks tulnud Taanil ega viiendaks jõudnud Saksamaal polnud välja pandud oma parimat koosseisu.

Britid on öelnud, et nad soovivad sarja kindlasti võita, kuid peavad selle nimel veel kõvasti vaeva nägema, sest tabelis asutakse hetkel kolmandal kohal, 8 punkti kaugusel esikohal olevast Hollandist. Teist kohta hoiab Rootsi, kellel on nii Suurbritannia kui Madalmaadega 4punktine vahe.

FEI Rahvuste Karika pilootsari toimub, nagu öeldud, läbi nelja etapi. Korraldajatele anti valida, kas võistlus peetakse GP või GP küri tasemel. CDIO 3* Vidauban, CDIO 5* Rotterdam ja CDIO 5* Aachen otsustasid GP testi kasuks, samas kui sarja viimane etapp CDIO 3* Hickstead näeb ette vabakava sõitmise.

Rotterdami Rahvuste Karika tulemused leiate http://www.longinestiming.com/EDLive/Home/Rotterdam