Möödunud nädalavahetusel toimus kodumaal mitu väikest takistussõiduvõistlust

Uus nädalavahetus tungib suvesoojusega kiiresti peale, kuid kajastamata on veel möödunud nädala väiksemad kodumaised takistussõduvõistlused, mis peeti Linnumäel, Pangodis ja Vaos. Siinkohal parandame puudujäägi.

Hiiumaal Linnumäel peeti Lääne Regiooni Avatud Karikasarja viimane finaalieelne etapp. Sarjas peetakse teatavasti kolme eraldi arvestust, milliseid eristab parkuuride kõrgus. Seekord oli kõrgeima arvestuse kõrguseks 110 cm ja selle võitis ümberhüpetel Andres Udeküll (KRT) hobusega Prometheus. Teise koha saavutasid samuti ümberhüpetel osalenud Maris Suuster (Tondi) ja Landolet, kolmandana lõpetasid Mailn Kisant (Märjamaa) ja Soleil`s Casper. Kõrgusel 95 cm võitsid Suuster ja Landolet, teisel kohal olid Mari-Ann Udeküll (Saaremaa) ja Gracija, kolmandal Kisant ja Soleil`s Casper. 75 cm parima tulemuse sõitsid välja Elizabeth Põder ja Aroomi, teise koha saavutasid Birgit Laupä ja Royal Harri, kolmanda Leenu Sarapuu (Hiiumaa) ja Armin. Sarja finaal peetakse 1. Augustil Kärdla Ratsupäevade raames. Linnumäe tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/189?locale=et

Võistlusel Pangodi Suvi oli kavas kolm parkuuri neljas arvestused. 110 cm kõrguses ümberhüpetega parkuuris õudsid esikolmikusse Gea Kiudorf (Pärna) ja Lanetta, Doris Akker (Kurtna) ja Jumanji ning Streivi Ambo (Pärna) ja Cornelia. 100 cm kaks esimest olid samad, kolmandana lõpetas Olesja Mironjuk (Pärna) hobusega Loretta. Kõrgusel 90 cm peeti eraldi arvestust avatud klassile ja harrastajatele. Avatud sõidu võitis Merili Miku (Nõo) hobusel Piita, harrastajate parim oli Maria Tsyrulnikova (Liivimaa) hobusel Arhimedes. Pangodi tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/243?locale=et

ERL-i kalenderplaani mitte kuulunud takistussõiduvõitlus Vao Karikas toimus laupäeval. Vao Ratsaklubi on võistlusi korraldanud alates 2012-st aastast, mil renoveeritud tall taas sporthobuste elupaigaks sai, ning valmisid harjutus- ja võistlusväljakud. Tänavu toimusid takistussõidu võistlused viies avatud parkuuris. 70-80 cm parkuuri parima sõidu tegi Eret Muru hobusel Sarma. 90 cm parima tulemuse saavutas Mariaana Ilves hobusel Raduga klubist Viru Ratsu. 105 cm parim oli Priit Perna hobusel Hermela Ratsarügemendi klubist, 115 cm parkuuri ja Vao Ratsaklubi parim sooritus õnnestus teha Piret Ervaldil hobusega Uppercut.

Uuendusena antakse alates sellest võistlusest välja Vao Rändkarikas kõrgeima võistlusklassi võitjale. 1972. a pärinev karikas kaunistab nüüd 125 cm parkuuri võitja auhinnakappi. 125 cm parima tulemuse saavutas pärast ümberhüppeid noorsportlane Jessica Kaal hobusega Obora´s Gameboy Tondi RSK-st.