Pühapäeval, 19. aprillil Las Vegases peetud takistussõidu Maailmakarika finaali kolmandal osavõistlusel saavutas lõpuks kauaoodatud võidu valitsev olümpiavõitja Steve Guerdat (SUI) hobusel Albfuehren’s Paille. Poodiumi teisele astmele tõusis Penelope Leprevost (FRA), kes võistles hobusel Vagabond de la Pomme. Kolmanda koha võttis kõigest 19aastane Bertram Allen Molly Malone’il.
Enne kolmandat osavõistlust võis Guerdat’le ennustada head kohta, miks mitte isegi võitu. Ühes ameeriklase Rich Fellersiga jagasid nad tabeli liidripositsiooni null karistuspunktiga. Šveitslase šansid suurenesid veelgi pärast A vooru, mis läbiti vigadeta.
Steve Guerdat ja Albfuehren’s Paille
Nulliga tulid ka Penelope Leprevost, Beezie Madden, Jos Verlooy, Maikel van der Vleuten ja Douglas Lindelöw. Leprevost’ jaoks oli see tulemus väga oluline, sest pärast kahte osavõistlust paiknes ta 5 kp-ga tugeval neljandal positsioonil. Madden ja Verlooy olid eelnevatel päevadel kogunud 6 kp, Vleuten 8 ja Lindelöw 10. Ühe liidrina finaali läinud Fellers ja Flexible võtsid kahjuks maha 2 takistust ning kukkusid samuti 8 kp peale. Viimasele osavõistlusele kolmandalt positsioonilt läinud noor iirlane Bertram Allen pääses A voorus ühe veaga, mis andis talle kokkuvõttes 5 kp ja säilitas kolmanda koha.
Penelope Leprevost ja Vagabond de la Pomme
B vooru pääses edasi 20 paremat. Siin ei suutnud paraku ükski paar puhtalt lõpetada. Pööratud paremusjärjestuses startis esimesena väiksemate karistuspunktidega seltskonnast Fellers Flexible’il, kuid kahjuks tuli siingi kaks eksimust ning nende lõplikuks skooriks jäi 16 kp (7. koht üldjärjestuses). Maikel van der Vleuten ja VDL Groep Verdi TN N.O.P. lisasid ühe mahaajamisega oma kontole veel 4 kp, kokku andis see 12 kp ja kuuenda koha.
Maikel van der Vleuten ja VDL Groep Verdi TN N.O.P.
Richard Fellers ja Flexible
Samuti kõigest 19aastane Jos Verlooy vajas Dominoga hädasti puhast sõitu, et kuuele karistuspunktile mitte lisa teenida, kuid õnnetult kukkus latt viimasel takistusel, andes neile kokkuvõttes 10 kp. Nagu hiljem kommenteeriti: „See on mahaajamine, mida ta jääb kogu eluks mäletama.“ Nii õnnetut meest näeb platsil harva. Beezie Madden, kui ameeriklaste ainuke allesjäänud lootus, sisenes B vooru täpselt samalt 6 kp positsioonilt nagu Verlooygi, ning eksis sarnaselt belglasele ühel takistusel, mis jättis nende lõpptulemuseks 10 kp. Kiireima ajaga võttis neljanda koha Madden, Verlooy pidi leppima viiendaga.
Beezie Madden ja Simon
Jos Verlooy ja Domino
Sõita jäi veel vaid juhtivalt kolmikul. Bertram Allen võis oma kogutud 5 kp juures sisuliselt lubada ühe eksimuse, et jääda esikolmikusse, ning täpselt see ka juhtus. 11aastane Molly Malone V näitas veidi väsimuse märke, sõitja ütlesksi hiljem ajakirjanikele, et ta ei olnud oma B vooruga sugugi rahul. Üks mahaajamine andis neile lõpptulemuseks 9 kp.
Bertram Allen ja Molly Malone V
Alleniga sarnaselt oli 5 kp ka prantslannal Penelope Leprevost’l, kes samuti ei suutnud B voorus viga vältida. Kiirem aeg andis talle siiski iirlase ees parema koha. Steve Guerdat’l oli sisuliselt võit „purgis“. Ainsa nulli-mehena oli tal võimalik eksida lausa kahel korral, kuid siiski tuli jälgida aega, et mitte 9 kp peale kukkuda, mis oleks tähendanud ümberhüppeid esikolmiku vahel. Guerdat eksis kõigepealt kahese süsteemi esimesel takistusel, mida ta enda sõnul ei oodanud. Pärast kolmese süsteemi õnnestumist oli oluline aega jõuda, kuna viimase tõkke mahaajamine oli šveitslase sõnul tõenäoline. „Ma sõitsin nagu kauboi finišijoone suunas, ette jäi üks tõke ka, mille ma pidin ületama, aga ausalt, ma väga enam ei muretsenud selle hüppe kvaliteedi pärast,“ naljatas tiitlivõitja hiljem pressikonverentsil, sest nagu ta oli arvanud, langeski latt viimasel okseril. Aga võit oli käes ja see oli Guerdat’ pikaaegne unistus. Muidu üsna tõsine mees näitas auhinnatseremoonial tõepoolest siiralt rõõmsaid emotsioone.
„Olen õnnistatud selle hobusega, oma tulemusega, sellega, et ma olen üldse siin ja et see kõik lõpuks välja tuli. Nii palju kordi olen ma just viimases otsas kõik ära rikkunud. Aga minu võit ei ole ainult minu oma, see kuulub kogu minu meeskonnale, hobuseomanikele, treeneritele, kõigile, kes annavad oma panuse sellesse, et ma saan siin rambivalguses sedasi särada. Tuleb uskuda endasse, oma hobusesse ja oma meeskonda, võtta iga võistlust samamoodi – andes lihtsalt endast kõik. Kindlasti oli mul õnne ka, selline see sport on.,“ võttis vastne tiitlivõitja kokku oma emotsioonid.
Penelope Leprevost tuli enda sõnul Vagabond de la Pomme’ile lihtsalt kogemust andma, kuid see kukkus oodatust paremini välja. Sõitja ütles, et kaalub selle hobuse valimist tänavusuvise EM-i jaoks, kuid eks lähikuud annavad parema ülevaate.
Bertram Allen jäi pressikonverentsil napisõnaliseks, lisades vaid, et tal on suur au nii suurte nimede kõrval istuda ning on oma tulemuse üle õnnelik.
Maailmakarika finaali tulemused leiate: http://eventcontent.hippoonline.de/1000/1000zeitplanENG.htm