Traditsiooniline Aacheni suurvõistlus nimega Maailma Ratsaspordi Festival peeti tänavu 29.-31. maini teistsuguse formaadi järgi. Tavapäraselt kümmekond päeva kestev festival oli sedapuhku kokku tõmmatud vaid ühele nädalavahetusele ning erinevate alade Rahvusta Karikaid seekord kavas ei olnud. Kõige selle põhjuseks on augustis samas kompleksis toimuvad viie ala Euroopa Meistrivõistlused, millele on tänavu pööratud põhirõhk.
Seekordsel minifestivalil astusid võistlustulle takistus- ja koolisõitjad ning rakendisportlased, kõigil aladel figureeris maailma paremik.
Takistussõidus näitas suure auhinnafondiga Aacheni Grand Prix (üks kolmest Rolex Grand Slamist) ülipõnevatel ümberhüpetel head vormi viimasena startinud maailma esinumber Scott Brash Hello Sanctosega, kellele väidetavalt sõitja sõnul seni Aachen polnud meeldinud. „Sanctos oli mullu täiesti segaduses sellest areenist ega tundunud ka nüüd esimestel päevadel hea, alguses tahtis lausa areenilt välja joosta. Aga iga sõiduga läks ta paremaks ning hakkas justkui sellest staadionist aru saama.“
Brash võitis GP esikoha eest 330 000€ auhinnaraha, kuid talle oli uudiseks, et 500 000€ boonuse saamiseks peaks ta kindlasti septembris startima Spruce Meadows’i Rolex Grand Prix-l. Rolex Grand Slami idee seineb kolme prestiižse võistluse (Aachen, Spruce Meadows, Genf) ühendamises põhimõttel, et kahe järjestikuse võistluse võitja boonuseks kingib Rolex sportlasele pool miljonit ning kolme järjestikuse võistluse võitmise korral miljon eurot. 250 000 võidetakse juhul, kui kahe võistluse võidud ei tule järjest, vaid üks suurvõistlus jääb nende kahe vahele. Arvestuse lugemine hakkab iga sportlase jaoks hetkel, mil ta on ühe neist võistlustest võitnud. Brash on miljonist ühe võidu kaugusel, kuna detsembris õnnestus tal võita ka Genfi GP. Ta lubas, et stardib Spruce Meadowsis isegi juhul, kui ta vahepeal jalaluu peaks murdma, kuid leidis, et kolm järjestikust võitu oleks paras ime. Spruce Meadows’i GP võit teeks temast esimese Rolex Grand Slami võitja. Oma Aacheni võidusumma lubas Scott aga paigutada oma äsjasoetatud tallikompleksi parendustöödesse.
Brashile järgnesid Aacheni GP-l Daniel Deusser ja Cornet d’Amour ning Simon Delestre ja Ryan Des Hayettes.
Scott Brash ja Hello Sanctos. Foto: www.facebook.com/chioaachen
Koolisõidus olid väikeste mööndustega samuti esindatud maailma tippsõitjad. 5* GP-l saavutas kodupubliku ees esikoha Isabell Werth hobusel Don Johnson FRH (76.300 %), järgnesid Tinne Vilhelmson Silfvén ja Don Auriello (75.920 %) ning hiljuti MK finaalis õnnetult diskvalifitseeritud Steffen Peters Legolasel (75.780%). Vabakavas, mis on Legolasele Petersi sõnul katsumuseks, oli esikolmik teistsugune. Rootslanna Vilhelmson Silfvén produtseeris tugeva skoori 82.475% ning edestas sellega Werthi ja Don Johnsonit pisut enam kui ühe protsendipunktiga. Kolmanda koha hõivas GP neljas, sakslane Sönke Rothenberger Vilhelmson Silfvéni endisel hobusel Favourit (77.375 %).
Tinne Vilhelmson Silfvén ja Don Auriello. Foto: www.facebook.com/chioaachen
Rakendisportlastele peeti Aachenis kaks võistlust, millest üks oli meeleolukas võistkonnavõistlus koos takistussõitjatega. Kombineeritud võistluse pani kinni supervõistkond Bertram Allen – Boyd Exell. Paraku Exelli individuaalvõistlus ebaõnnestus, tulemuseks jäi neljas koht. Neljarakendite võistluse võitis belglane Glenn Geerts (aeg 148.51), kellele järgnesid IJsbrand Chardon (152.35) ning Koos de Ronde (152.65) Hollandist.
Glenn Geerts. Foto: www.facebook.com/chioaachen
Pea 90aastase ajalooga Aacheni suurvõistlus, mida on korduvalt peetud maailma parimaks ratsavõistluseks, läheb suure hooga edasi tuleval aastal, mil toimumiskuupäevadeks on 8.-17. juuli 2016.
Seekordse võistluse tulemused: http://ergebnisse.chioaachen.de/en/index.html