Möödunud pühapäeval peeti Anilepa koolisõidusvõistluse raames Talendijahi viimane etapp. Lasteklassi arvestuse võitis Anette Klaasmägi ning poniklassi arvestuse võit läks Berit Pihlakule.
Talendijahi karikasarja eesmärgiks on tuua koolisõidu juurde tublisid ja andekaid lapsi ning poniratsutajaid, seeläbi luues soodsat kasvupinnast meie koolisõidu noortespordi koondistele. Sarja toimumist toetas Hobukeskus, kes pani sarja üldvõitjatele auhinnaks välja kinkekaardid.
Lasteklassis oli esikolmiku väljaselgitamine pingeline, kuna punktide vahed olid väikesed ning kõik sõltus sellest, kelle närvid viimasel etapil paremini vastu peavad. Seekord oli stardis 8 võistluspaari, kellest parima tulemuse sõitis välja Karmen Kriis (Niitvälja RSK, treener Ellen Vatsel) kogenud Niitvälja Ratsakooli tunniponil William (66,478%), napilt jäi esimesele kohale alla Melissa Meigas (Niitvälja RSK, treener Ellen Vatsel) samuti ponil William (66,364%) ning kolmandale kohale sõitis ennast Marta Siim (Tartu RK, treener Piret Hommuk) ponil Mon Lady (66,023%). Sarja üldarvestuses viis võidu koju aga Anette Klaasmägi (Viru Ratsu, treener Kadri Kullerkupp) saades kokku 270,34p, teise koha saavutas Melissa Meigas 269,90 punktiga ning kolmas oli Karmen Kriis 269,66 punktiga.
Poniratsanikke oli stardis 5 võistluspaari, kellest ainult kolm olid osa võtnud ka eelnevatest etappidest. Sõidu võitis Berit Pihlak (Tondi RSK, treener Alla Gladõsheva) ponil Chicolo (68,077%), teise koha saavutas Kenry Kikkas (Tondi RSK, treener Dina Ellermann) ponil Odrino `B` Van Het Juxschot (66,250%) ning kolmandale kohale tuli Lisette Kivro (Pärnumaa RSK, treener Kadri Kullerkupp) ponil Mc Gregor J (65,289%). Sarja üldarvestuses viis võidukarika koju Berit Pihlak, teise koha saavutas Marta Siim ning kolmandale kohale tuli Kenry Kikkas.
Lisaks leidsid Anilepas aset ka mitmed avatud klassid. Skeemi ST2 sõidu võitis Carmen Sõlg pisikesel ponil Koidu (66,842%), teisele kohale tuli Katrin Lipp (Viru Ratsu) hobusel Fantana (66,342%) ning kolmandaks sõitis ennast Simona Seppet (Tartu RK) ponil Ansip (65,948%).
Avatud klass, kus sõideti skeemi ABC1, osutus kõige populaarsemaks. Üheteistkümne võistluspaari seast sõitis kõrgeima protsendi välja Cloe Lusenberg (Viru Ratsu) hobusel Pennsylvania (70,596%). Teisele kohale tulid Anette Klaasmägi ja Pipar (69,524%) ning kolmanda koha saavutas Katrin Lipp Fantanal (67,143%).
A2 skeemi avatud arvestuse võitis Marian Koplimäe (Tallinna RSK) hobusel Adelante (67,046%), teise koha saavutas Greete Kalmus (Pärnumaa RSK) Perloniga ning kolmandale kohale tuli Cloe Lusenberg hobusel Pennsylvania (60,569%).
LK1 avatud arvestuses tuli esimesele kohale Kaisa Kajo (RK El Awrah ET) hobusel Amuraaž OX, sõites välja 67,885%. Teise koha said Lisette Kivro ja Mc Gregor J (66,539%) ning kolmandale kohale tulid Marian Koplimäe ning Adelante (65,962%).
Võistluse tulemused on leitavad siit ning Talendijahi üldtulemused on leitavad siit.
Rääkisime paar sõna ka Talendijahi sarja eestvedaja Eva-Maria Vint-Warmingtoniga
Kuidas sina kui sarja eestvedaja jäid rahule meie pisikeste sportlastega?
“Jäin isegi väga rahule. Kui aasta alguses oli osalejate ring piiratud ning tulemused tagasihoidlikud, siis hooaja lõpuks oli punktitabelis 12 poniratsanikku ning lausa 29 lasteklassis osalejat. See viimane on päris muljetavaldav, kuna lasteklassi kuuluvate võistlejate vanusepiir on päris kitsas (12-14 a).”
“Poniratsanike klassis kujunes juba alguses välja tugev esikolmik – aga võitja Berit Pihlaku edumaa oli päris suur ning 4 parema etapi keskmine tulemus 68%. Järgnesid II kohal Marta Siim keskmise tulemusega 65% ja III koht Kenry Kikkas, keskmise tulemusega 63%. Lasteklassis oli rebimine väga tihe kuni viimase hetkeni ning esikolmiku punktide vahe oli imeväike. Esimese kolme ratsaniku keskmine tulemus jäi 67% ringi. Kui vaadata tulemusi etappide lõikes, siis oli märgata tulemuste paranemist tõusvas joones. Kõige jõudsamalt parandasid oma protsente Kenry Kikkas Poniratsanike klassis (50% – 66%) ning Marta Siim laste klassis (58% – 70%).”
Kas ja miks on oluline, et selline võistlussari ka edaspidi toimuks?
“Kindlasti on see väga oluline. Vaadakem veidi tagasi aastasse 2013, mil toimusid meie esimesed Laste meistrivõistlused. Vanusepiir läks sel ajal välja kuni 16 aastani, siis võisteldi A-tasemel, kus osales 18 paari. Ma arvan, et just sealt saigi alguse meie koolisõidu jätkusuutlik järelkasv. Praegu, 5 aastat hiljem, on meil koolisõidu edetabelis 13 juuniorite paari ning seda FEI tasemel – ning õige mitmed meie juunioride ja noorteklassi viimaste aastate EMV medalivõitjad tulevadki just sellest laste grupist. See näitab, et lisaks nn ametlikul EMV tasemel võistlevatele lastele tuleb kindlasti motiveerida ka hetkel veidi madalamal tasemel sõitjaid – see kindlustab meie noortespordile tugeva aluspõhja.”
“Kuna sarjas ei saanud punkte koguda need paarid, kes osalesid selle aasta SMV ja EMV vastavates arvestustes- siis kiire matemaatika näitab, et meie väikeses riigis on hetkel näiteks pea 40 laste vanuseklassi kuuluvat A ja L tasemetel võistlevat koolisõitjat!”
Kas nende seas, kes võtsid osa võistlussarjast, võis näha ka kedagi, kes järgmine aasta EMV-l osaleksid?
“Kindlasti! Ma usun et näeme järgmisel aastal EMV osalejate hulgas vähemalt mõlema võistlusklassi esikolmikuid.”