Boyd Exell jätkas Genfis võiduseeriat – kolmas MK etapi võit tänavuselt hooajalt

Valitsev tiitliaitsja Boyd Exell (AUS) pälvis pühapäeval peetud Genfi MK-etapi võidu oma karjääri jooksul kaheksandat korda, lõpetades 11 sekundit kiiremini wild cardiga võistlusse sisenenud Prantsuse kutsarist Sébastien Mourier’st. Kolmas koht läks nimekale Koos de Rondele (NED).

Exell, kes esimese mitte-eurooplasena võitis neljarakendite Maailmakarika 2009. aastal (Göteborgis), on maailma suurimal siseareenil (Palexpo näitusehall) Genfis võitnud kõigil kordadel, mil ta on seal võistlustulle astunud. Varahommikusest kellaajast hoolimata olid tema järjekordse võidu tunnistajaks täis tribüünid, kes innustasid elavalt kõiki kaheksat kutsarit. Boyd produtseeris ülikiire vooru, mis oli tervelt 6 sekundit kiirem laupäevasese avavõistluse omast, ja seda vaatamata ühele maha-ajamisele. Võitjate vooru minnes, kuhu pääseb 3 parimat ning mis peetakse lühendatud marsruudil, oli tal teise koha omaniku Sébastien Mourier’ ees tervelt 16 sekundiline edumaa.

Sébastien Mourier’le oli Genfi MK etapp elu teine MK kogemus üldse. Varem on ta samuti sarjas osalenud kutse alusel, mille ta sai mulluse hooaja finaali Bordeaux’s, kus lõpetas kuuendana. Sisehalli võistluseks valmistus ta samamoodi nagu välismaratoniks ega teadnud täpselt, kuidas hobused selles situatsioonis hakkama saavad. Võitjate voorus kiireimaks kutsariks osutunud Mourier suutis vaatamata kahele veale siiski säilitada oma teist positisooni ning edestada kogenud Koos de Rondet.

Ainsana esimeses voorus puhta sõidu teinud de Ronde oli võrreldes eeelmise etapiga oma ekipaažis välja vahetanud tervelt kaks hobust, kes pidavat pikema raja jaoks olema sobivamad. Kolmanda koha eest pälvis ta siiski teise koha punktid, kuna Mourier võistles vaid kutsega ega kogunud punkte. Sellega asetus hollandlane üldtabelis samuti kolmandaks (14p), seda kaasmaalase IJsbrand Chardoni järel (17p).

Kuigi ees ootab tänavu veel 3 etappi, on sel hooajal neljast toimunust kolm etappi võitnud ja 30 punktiga sarja juhtpositisoonil asuv austraallane Boyd Exell endale juba kindlustanud koha finaalis, mis peetakse 6-7. eebruaril Bordeaux’s (FRA).

Järgmine etapp aga toimub legendaarse London Olympia show raames laupäeval, 19. detsembril.

Genfi neljarakendite MK etapi tulemused leiate: http://www.chi-geneve.ch/results/live.aspx?e=2&c=18