Eesti koolisõidu meisterpaar – Maria Chulets ja Markus

Nädalavahetusel võistlesid Eesti, Läti ja Soome koolisõitjad Toominga Talli avamisvõistlustel, mille käigus peeti ka 2009. aasta Eesti meistrivõistlused koolisõidus.

Parimad Eesti võistluspaarid selgitati R klassi väikese ringi tasemel, ehk Väikese Auhinna kohustusliku programmi ning Keskmise Auhinna I KÜR kompeksarvestusena. Võitjaks osutus viimaste aastaste edukaim võistluspaar Maria Chulets oma juba 16 aastasel Taani soojaverelisel hobusel Markus, hõbemedal läks Marika Vunderile hobusel Orlando P ning pronksmedal Marlen Vassilile hobusel Flying Change.

Kuna Toominga Talli võistlussõidud olid avatud ka kõigile teistele ratsanikele, oli põnev jälgida, kas kodused meistrid suudavad oma tiitlit maksma panna ka rahvusvahelises konkurentsis. Laupäeval olid Maria Chulets ning Markus kindlalt ka avatud klassi esikohal tulemusega 67,37% (see oli ka võistluste kõrgeim saavutatud protsent), Marika Vunder kolmandal (63,60%) ning Marlen Vassil viiendal auhinnalisel kohal (61,05%).

Pühapäevases muusikalises KÜR programmis aga loovutas Maria Chulets Markusel viperuse tõttu üldiselt õnnestunud programmis esikoha Soome esindajale Emilia Kaikkonenile, kes startis trakeeni tõugu 11aastasel väga kenal ruunal Limbani. KÜR programmi eduka kolmanda koha saavutas Marlen Vassil (63,83%) ning pronksmedaliomanik Marika Vunder oli tihedas konkurentsis (neli sportlast mahtus 63% sisse) kuues tulemusega 63,33%.

Kokku peeti kahe päeva jooksul kuus erinevat võistlussõitu tasemetel L, M ja R. Koolisõidule lisas huvipakkuvust asjaolu, et kuigi kahel päeval võistlesid sportlased sama tasemega võistlusklassides samadel hobustel, olid võitjad kohustuslikes programmides ja vabakavades siiski erinevad. See annab alust pidada spordiala mitmekesistamise seisukohalt väga teretulnuks KÜR vabakavade kasutuselevõttu ning annab võistlejatele ja treeneritele lisaks tavatreeningutele juurde veel mõtlemisainet.

Lisaks põnevatele võistlussõitudele lisas sündmusele vürtsi kolme kõrgetasemelise FEI kategooria kohtuniku kaasamine hindekohtunikeks ning loomulikult toimumispaik – Toominga Tall oma säravas uudsuses! Kõigest sellest aga lähemalt lähinädalal ilmuvas loos sündmuste rubriigis.

Kõik info ja tulemused: www.toomingatall.ee ja www.ratsaliit.ee

Merle Männik