Eesti tuli FEI Dressage Challenge\’il teiseks

Tänaseks on selgunud FEI Dressage Challenge lõplikud tulemused viiendas tsoonis, kuhu kuulub ka Eesti. Valgevene, kes võitis kokkuvõttes viis arvestust kaheksast, osutus tänavu väga tugevaks vastaseks ning neid võita ei suudetud. Eesti võistkonna tulemuseks jäi teine koht viie riigi hulgas. Individuaalselt saavutas parima koha Marii-Heleen Raidmets, kes võitis Helifariga 19 paari hulgas Preliminary klassi (A) juunioride arvestuse.

Individuaalselt eestlastel ühtegi teist klassi võita ei õnnestunud, küll aga saavutasid Marit Vaiksaar ja Ramses Advanced klassis (M) teise koha 27 osaleja seas, Sirly Tillmann ja Cheri Femme samuti teise koha Elementary klassi (L kergem) täiskasvanute arvestuses, kus osales 24 võistluspaari, ning Priit Reinaus ja Rummu Jüri olid Marii järel teised Preliminary klassis.

Sirly Tillmann ja Cheri Femme. Foto: Aldi Alev

Prix St-Georges klassis oli eestlaste parim koht viies 20 võistleja hulgas, sealt leiame Dina Ellermanni ja Landy’s Akvareli. Medium klassis (L kergem) oli samuti parim eestlane Dina, sedapuhku hobusel Andreo, saavutades kolmanda koha 16 sportlase seas. Elementary klassi (L kergem) juunioride arvestuses jäi eestlaste parimaks kohaks neljas, mille hõivas Raidmets Helifaril, klassis osales kokku 17 paari. Preliminary klassi (A) täiskasvanute arvestuses olid Katrin Tinno ja Zanosca parimate eestlastena neljandad 23 paari seas.

Eesti võistkonda kuulusid Dina Ellermann – Andreo 69,375%, Nele Dvorjaninov – Lenie 65,259% ja Marit Vaiksaar – Ramses XII 65,608%, Getter Kanguri ja Forteesia tulemust (64,397%) võistkonna jaoks ei arvestatud, kuna see oli üles antud nelja liikme hulgas madalaim. Meie võistkonna tulemuseks jäi kolme protsendi kokkuvõttes 200,242, võiduka Valgevene skooriks kujunes 213,149.

Marit Vaiksaar ja Ramses XII. Foto: Aldi Alev

Challenge’i tulemuste osas väärib märkimist asjaolu, et võistkond tuleb öelda enne võistluse algust, mis tähendab sisuliselt ennustamist, kes, millises vormis sel päeval on. See aga ei peegelda riigi tegelikku taset, kuna võistkonda mitte arvatud sportlased võivad teha palju paremaid sooritusi. Seega, ehkki reeglid on kõikidele ühseugused, võiks võistlust siiski omamoodi ennustusvõistluseks pidada, selle asemel, et parim riik võiks selguda lihtsalt parima protsendi välja sõitnud sportlaste tulemuste põhjal.

FEI Dressage Challenge’i tulemused leiate siit.

Neile, kellele selgituseks veel infot vaja, siis vaadake hobumaailmas varem ilmunud uudist, kus reeglid paremini lahti seletatud: http://hobumaailm.ee/index.php?page=1&m=8&y=2011&id=1152