2012. aasta olümpiavõitja, šveitslane Steve Guerdat, võttis eile Milanos toimunud takistussõidu Euroopa meistrivõistluste viimaselt päevalt oma 10-aastase mära Dynamix de Belheme‘ga võidu. Hõbemedali sai kaela sakslane Philipp Weishaupt 9-aastasel ruunal Zinedayl ja pronksi prantslane Julien Epaillard hobusel Dubai du Cedre. Üks mahaajamine mõlemas sõidus maksis kätte eelnevalt teist kohta hoidnud rootslasele Jens Fredricsonile, kes kukkus sellega viiendale kohale.
Enne viimast sõitu oli šveitslane esikohal seisuga, mis lubas talle kuni ühe vea, et mitte kaotada esikohta. Pinevast seisust hoolimata tõestas Guerdat, et peab pingele vastu ja puhta sooritusega ja viienda puhta sõiduga nädala jooksul napsati konkurentide eest esikoht. Guerdat on kolmas šveitslane, kes on võitnud Euroopa meistritiitli. Enne teda on seda teinud vaid Willi Melliger (Quinta) 1993 ja Martin Fuchs (Clooney) 2019.
Meeskondliku võidu tänavustelt takistussõidu Euroopa meistrivõistlustelt võttis dramaatilisest lõppheitluses Rootsi. Henrik von Eckermann (Iliana), Wilma Hellström (Cicci BJN), Jens Fredricson (Markan Cosmopolit) ja Rolf-Goran Bengtsson (Zuccero) lõpetasid võistluse skooriga 9.51, mis kindlustas neile võidu.
“Sellel on põhjus, miks rootslased on olnud nii edukad…see ei ole ainult ratsutamine, see on kogu plaan ja organiseerimine selle ümber ja respekt, mis meil üksteise vastu on,” kirjeldab rootsi tiimi sõitja Wilma Hellström.
Viimasel hetkel tulnud teade, et sakslane Marcus Ehning viimast round’i kaasa ei tee, kuna tema täkk vigastas ennast tallis valmispanemise ajal, ajas tiimide arvestuse kaardid segamini. Ning teiste saksa tiimi liikmete vead – Philipp Weishaupti ja Zineday üks viga okseril, Jana Wargersi ja Limbrige’i kaks viga ja Gerrit Niebergi üks mahaajamine – jätsid Saksamaa 25.31 skooriga neljandale kohale.
Šveitslaste tiimist tegi puhta sõidu vaid Steve Guerdat ja nii tõusidki teiseks Iirimaa tiim ja kolmanda koha võttis endale Austria. Euroopa meistrivõistlustel jagati välja ka kvalifikatsioonid eelseisvateks Pariisi olümpiamängudeks, mille said endale Austria, Hispaania ja Šveits.