Mõned päevad tagasi tehti teatavaks, et FEI on 2016. aasta kestvusratsutamise maailmameistrivõistluste korraldamisõiguse Dubailt ära võtnud ning detsembris toimuma pidanud tiitlivõistlustele otsitakse uut korraldajat.
Mõistagi on põhjuseks erinevad hobuste väärkohtlemisega seotud võistlused Araabia Ühendemiraatides, kus reeglite rikkumine või nende puudulikkus on kaasa toonud fataalseid juhtumeid.
Otsust oodati juba kaua, eriti pärast 19ndal märtsil toimunud MM-i testvõistlust The Crown Prince Dubai Cup, mis toimus rahvuslike reeglite järgi, kuna FEI kestvusratsutamise direktor Manuel Bandeira De Mello palvet muuta viimase vet.kontrolli pulss 56-ks, ei aktsepteeritud. Mitmed suured ratsaspordiriigid on välja öelnud, et nad ilmselt ei soovi MM-il osaleda, kui see toimub Ühendemiraatides, arvestades sealseid hetkeolusid. FEI on ühtlasi saanud üle 5500 allkirjaga petitsiooni, kus paluti juba 2014. aastal paika pandud korraldajat muuta.
Otsus võeti vastu eelmise nädala alguses Lausanne’is toimunud FEI Büroo koosolekul. Rahvusvahelise Ratsaspordi Föderatsiooni eestkõneleja lausus, et vaatamata tulemuslikule tööle ja progressile, mida tänaseks on saavutatud, ei usu FEI, et AÜE ratsaliit suudaks hetkel siiski täielikult garanteerida MMil hobuste heaolu. FEI lubab lähitulevikus veelgi tihedamalt teha koostööd AÜE ratsaliiduga, et tagada tulevikus hobuste turvalisus nii rahvusvahelistel kui ka rahvuslikel võistlustel.
Kuni 18nda maini on kõgil riikidel väljaspool Araabia Ühendemiraate võimalik kandideerida uueks MMi korraldajaks ning otsust tehakse eeldatavasti teatavaks 14. juunil. Võimalik, et tiitlivõistlus peetakse tänavu varem ehk septembris või oktoobris, seetõttu kohandatakse vastavalt ka kvalifikatsioonide täitmise perioodi kuu või paari võrra tahapoole.
Laiemalt on FEI hetkel Dubai Equestrian Club-il üldse keelustanud rahvusvaheliste võistluste korraldamise. Otsus ei mõjuta teisi Ühendemiraatide riike, nagu näiteks Abu Dhabi, kus on tehtud rida reforme hobuste heaolu tagamiseks võistlustel.
Mullu märtsis tegi FEI pretsedenditu lükke, kui peatas ajutiselt AÜE liikmelisuse seoses suurte probleemidega hobuste kohtlemise ja reeglite täitmise osas neis riikides toimunud võistlustel. Neli kuud hiljem liikmelisus taastati, kui sõlmiti juriidiline dokument, milles lepiti kokku, et AÜE ratsaliit vastutab edaspidi rangelt selle eest, et FEI reegleid järgitaks. Paraku on rikkumised jätkunud.