Reedel kohtusid Tori rahvamajas rahvusvahelise heategevusliku organisatsiooni Heifer International Eesti hobuseprojektis osalejad, üheskoos tõmmati joon alla lõppeva aasta töödele tegemistele, ühtlasi arutati plaane tulevaks aastaks.
Heifer on Ameerika Ühendriikidest alguse saanud ja praegu juba rohkem kui 125 riigis tegutsev organisatsioon, mille Eestis teiste projektide kõrval käivitatud hobuste projekti kaudu toetatakse Vabariigis maal elavaid peresid, kellel on huvi kohalike, ohustatud tõugu hobuste kasvatamise ja kasutamise vastu.
Projekt sai Maarjamaal alguse 2008. aastal, kui selle raames anti esimestele peredele 12 hobust. Perede edaspidiseks kohustuseks on olla projekti eesmärke arendavaks koostööpartneriks teistele projekti peredele ning juhtidele, osaleda koolitustel, hoolitseda oma hobuse eest ning anda oma esimene märajärglane tasuta edasi järgmisele Heifer projekti perele.
Projekti eestvedaja Eestis, Urve Loit tundis head meelt selle üle, et kuigi Heifer International ei toeta eriti hobustega seotud projekte eeskätt just nende kulukuse tõttu, on Eesti siiski üheks vähestest riikidest, kus selline projekt on saanud tuule tiibadesse.
Ühena esimeste seas oma pere valdusesse hobuse saanud Kristi Raudsepp ütles projekti iseloomustades, et sisemine koostöö projektis osalejate vahel väga hästi käima läinud: “Alguses oli nagu hästi raske vedama saada, kuid nüüd on meil projektiga hõivatud inimesed, kes teavad hobustest hästi palju ja asi toimib. Meie ise oleme nüüd kaks aastat hobusega olnud ja see on väga vahetu kogemus. Hobune toimetab ilusasti ja on tubli,” ütles Raudsepp.
Aida mullu sügisel. Foto: Urve Loit
Projekti omapärase ja positiivse kõrvalmõjuna märkis ta ära sedagi, et elukaaslane Madis Kuningas innustus hobusest sedavõrd, et suundus hobuasjandust edasi õppima. “Eks ta vist tahtis näha, palju sellest minu hobustejutust ka tõsi on,” naeris Raudsepp.