Hipodroomi ratsatarvete pood – totaalne muutumine

Hipodroomil juba 16 aastat tegutsenud ratsatarvete kauplus ja nahatöökoda on vahetanud asukohta. Rahvasuus „Hipoka“ poena tuntud kauplusest on saamas „Sõpruse“ hobukaubamaja, kuna endised Hipodroomil asuvad ruumid on välja vahetatud 2,5 korda suuremate pindade vastu Sõpruse pst. 145 hoones. Samuti on kauplus laiendanud märgatavalt lahtiolekuaegu – nüüd on uksed klientidele avatud iga päev, E-R kell 10: 00 – 19: 00 ning L-P kell 11: 00 – 16: 00.

Tagaruumides asub nahatöökoda, kus osavad sepad meisterdavad uusi valjaid ja kõiksuguseid muid nahkesemeid – kord tehti isegi puumakutsikale trakse ning laamale päitseid. Selle kõrvalt jääb aega veel parandada katki läinud või vananenud varustust. Tihti on nahatöökojas näha voorimas ka Eesti edetabelite tippratsutajaid – kellel astus hobune ratsmetesse, kellel purunes sadulavöö – kõik nad on meie kliendid, kuna kvaliteet töökojas on hea ja hinnad soodsad. 15 aasta jooksul on nähtud häid ja halbu aegu. Kui poel on läinud kehvemini,on töökoda pidanud rohkem pingutama ja vastupidi.

Ka poe tootevalik on muljetavaldav – hobusetekid ja valtrapid, stiilsed ratsariided ja kauboikaabud, tohutus valikus lisasöötasid ning hooldusvahendeid. Võimalik on ka lasta valtrapile oma hobuse nimi peale tikkida. Hipodroomi poe suurim trump on aga kohapeal valmistatud kvaliteetsed ja ainulaadsed valjad ning päitsed koos nahast nööridega. Enamik poes olevast varustusest on ise tehtud, sisse on ostetud vaid odavamad valjad hinnavahemikus 350-600 krooni. Kallimaid asju valmistab töökoda soovi korral täpselt kliendi tahtmise järgi – olgu need siis valjaste värvi või otsmikurihma kujunduse osas.

Poes müüdavatest firmadest on esindatud veel Horze ja Equii-Theme. Hoodlusvahenditest Effol, Horsepower, Pharmacare ja paljud teised.

Uue poe sisekujundus on tõeline vaatamisväärsus – spetsiaalselt kaupluse jaoks valmistatud riiulid, kapid ja kõik muu on hästi läbi mõeldud kaupade eksponeerimiseks. Poe tagaruumis asuvas nahatöökojas valmis nikerdatud kapinupud on tõeliste meistrite kätetöö. Isegi kui tundub, et parasjagu on sinul ja hobusel kõik olemas ning puudub vajadus millegi uue järele, siis poodi tasub minna ka üksnes kaubavalikut ja sisekujundust uudistama. Viimased ei jää alla ka Lääne-Euroopa tuntud hobukaubamajadele.

Kauplusel on ka koduleht –www.hoburiistad.ee

Hoburiistad OÜ