Hobusõbraliku Koolisõidu rändkarikas ja rahaline auhind 2014 – tuleb kolmandat ja sedapuhku viimast korda

Rändkarika ja rahalise auhinna on asutanud perekond Tohver ja OÜ Triin Tohveri Hoburavi, et väärtustada koolisõitu, tunnustada sportlasi, kes panustavad hobuse tervisesse ja stressivabasse arengusse ja peavad sportlase ning tema ratsu harmoonilist koostööd ja teineteisega arvestamist kõige olulisemaks nii võistlussituatsioonis kui treeningutel.

Hobusõbraliku koolisõidu rändkarikas omistatakse võistluspaarile, kelle võistlussooritusele on omane rõõm ja üksmeel, teineteise kuulamine, arvestamine kaasvõistlejatega, lugupidav suhtumine kohtunikesse ja võistluste korraldajatesse. Kõige olulisem on hobuse hea kohtlemine ja ausa mängu reeglite järgimine kõikjal ja alati.

Auhind anti esmakordselt välja 2012. aastal ja selle esimeseks omanikuks said Grete Hussar ja Rohan Warrior. 2013. aasta auhind anti välja 17. augustil ERL suvise karikasarja viimasel etapil ning selle omanikuks said Liis Liblikmaa ja Chocolate. Kolmanda ja sedapuhku viimase auhinna tahame üle anda 27. augustil Väänas FEI Challenge võistluse raames.

Auhinnale kandideerivad Eesti võistlevad koolisõidupaarid, juuniorid, noored ja täiskasvanud (k.a. harrastajad), kes osalevad 2014. aasta jaanuarist augustini vähemalt kahel ERL kalenderplaani kuuluval võistlusel, saavutades positiivse tulemuse. Võitja valimisel arvestatakse kindlasti treenerite ja treeningu- ning võistluskaaslaste arvamusega, seetõttu on Hobusõbraliku Koolisõidu auhinna kandidaate teretulnud esitama kõik koolisõiduhuvilised ja koolisõiduga tegelejad, et aidata žüriid otsuse langetamisel.

Kandidaate saab esitada 10.07.2014 kuni 20.08.2014 portaalides Hobumaailm või tuleratsutama.com, täites ära vastava lühiankeedi, milleni viib link:

http://www.eformular.com/minaa/hsks.html

Auhinnasaaja valib välja žürii koosseisus Therje Prohhorova, Merike Varusk, Külli Roosileht ja Triin Tohver.

Auhinna rahaline suurus on 1000 (üks tuhat) eurot ja võitjale antakse üle rändkarikas, millele graveeritakse võitjaks tunnistatud võistluspaari nimed. Auhinnasaajaid autasustatakse ka tikitud hobusetekiga, mille paneb välja OÜ Hoburiistad.

Auhinnale ei kandideeri laste klassides võistlejad, kuna startides sageli mitmekesi ühel ratsul või ratsakoolidele kuuluvatel hobustel, ei saa nad oma võistluspartneri tervise eest vastutada.

NB Auhinda ei saa määrata ratsanikele ja hobustele, kes on vahetult seotud žüriiliikmete, sponsorite või nende perekonnaliikmetega.

Küllike Tohver