Mulluse hooaja kokkuvõtet jätkame ülevaatega olulisimatest koolisõidus aset leidnud sündmustest, kus põhirõhk oli erinevatel kohalikel karikasarjadel.
Eilses takistussõidu ülevaates nimetasime tipphetkena Ruilas toimunud MK-etappi, kuid vaatamata sellele, et samas toimus ka koolisõidu MK-etapp, peaksime pidama olulisemaks asjaolu, et koolisõidu entusiastid suutsid läbi viia hulgaliselt kohalikke karikasarju, mis ääretult oluline kandepinna vaatevinklist.
Kuid loomulikult ei jäta me märkimata meie koolisõitjatele mullu ainukeseks rahvusvaheliseks võistluseks jäänud Ruila MK-etappi. Etapivõit jäi siingi sarnaselt takistussõiduga Eestisse, kui parima tulemuse sõitis välja meie koolisõidu pikaaegne liider Dina Ellermann ja seda oma tänase esihobuse Donna Annaga. Dinale pakkusid konkuretsi teise koha saavutanud soomlanna Anna von Wendt hoovusega Sir Fashion, neljandana lõpetanud Getter Kangur hobusega Ashwan ning viienda koha saavutanud lätlanna Tereze Rozenberga hobusega Kivi.
„Ruila jäi tõepoolest möödunud aastal ainukeseks rahvusvaheliseks stardiks. Plaanides oli osaleda mitmetel MK-etappidel ja püüda kvalifitseerumist MK-finaali, kuid kahjuks tegi pandeemia oma korrektuurid,“ mainis Ellermann. „Tuleva hooaja suhtes on mitmeid mõtteid, kuid hetkel ei ole võimalik teha ühtegi liialt konkreetset plaani, jälgin arenguid viiruse osas ja teen plaanid samm-sammult ning reaalsest olukorrast lähtuvalt,“ lisas Dina eelolevat hooaega silmas pidades.
Nädalapäevad enne Ruilat peeti Perilas hooaja üks suurimaid koolisõiduvõistluseid, mille kandvaks osaks Eesti Meistrivõistlused. Põhiklassis ei olnud selgi aastal vastast Dinale.
Aga kui palju oli mullu erinevaid koolisõidu karikasarju! Talendijaht, U18 X-Faktor, Harrastajate Karikas, ESHKS noorhobuste sari, EHS sari ning koolisõidu etappe sisaldanud sari Tartumaa Meistrid. Kui lisaks vaadata koolisõiduvõistluste statistikat, saame tõdeda, et erilisel 2020.a. hooajal peeti kolm võistlust rohkem, kui seda aastal 2019! Kodumaist võistlusgraafikut kiidab ka järjekordse meistritiitli koju viinud Ellermann, kes peab oluliseks, et võistlusvõimalusi pakuti kõikidele tasemetele, alates samm-traav skeemidest kuni GP tasemeni.
Kuidas hinnata mullu toimunut, küsisime ala manager Eva-Maria Vint-Warmingtonilt: „Tegelikult läks kõik okeilt. Rahvusvahelistele võistlustele küll olude sunnil ei jõutud, kuid seda aktiivsem oli kodumaine hooaeg. Kõik tiitlivõistlused said peetud ja tase ei olnud halb. Positiivse poole pealt saan mainida, et järjest enam tuleb poni-, juunior- ja noorteklassis peale häid hobuseid ning sõitjaid. Nendes klassides ei olnud meistrivõistluste lõpuni selge, kes võidab. Konkurents viib edasi!“ Managerile valmistab rõõmu, et just noorte hulgas on väga paljudel treenerid ja korrektne-konkreetne treeningplaan, kusjuures eesmärgiks ei ole pelgalt hea osalemine kohalikel tiitlivõistlustel, vaid võimaluse korral osalemine rahvusvahelises karussellis.
Nagu teame, peab Eva-Maria lisaks manageri ametile aktiivselt kohtuniku ametit, olles meie ainukeseks rahvusvahelise kategooria koolisõidukohtunikuks (toim. 4*, kõrgeimkategooria maailmas 5*). Eva-Maria jõudis selles valdkonnas ajaloolise momendini, kui oli esimeseks Eesti ratsaspordikohtunikuks, kes töötanud Euroopa Meistrivõistlustel. Eva-Maria oli nimelt kohtunikuks Budapestis peetud ponide koolisõidu EM-il.