Saku Suurhallis on Tallinn International Horse Show võistluste ajal võimalus proovida Saksamaalt pärit seadeldisi Horse Gym ning Sun Light ehk hobuste trenažööri ja solaariumi. Mujal Euroopason „horse-gym“ oluline treeningvahend ratsutamiskeskustes.
Kui karussellil liiguvad hobused ringiratast, siis hobuste trenažööril kõnnib või traavib hobune sirgjooneliselt. Rootslane Ando Gunnarsson, kes tegeleb horse-gymi müügiga Põhja-Euroopas, rääkis, et seadmel on erinevaid funktsioone. „ On võimalik imiteerida mäest üles liikumist, lasta hobusel sumbata vees ja kasutada erinevaid liikumiskiirusi,“ ütles Ando. Üldiselt vajavad hobused, kes masina peale esimest korda astuvad, harjumiseks paar minutit.
„Horse-gym´il treenides ei istu ratsanik hobuse seljas, küll aga mahub vajadusel protseduuri ajaks selga sadul, et pärast hobuse soojaks liigutamist oleks võimalik juba aktiivse treeninguga jätkata,“ rääkis Ando, kes alustas seadmete müüki Soomes 2009. aastal.
Lisaks solaariumiga trenažöörile sai Horse Show hobu-spas mõõta ka hobuste lihaspinget. Lihaspinge mõõtja ehk müomeeter on Eestis leiutatud ja ehitatud aparaat ning see on leidnud kasutust juba mitmes välisriigis. Seade võimaldab mõõta sporthobuste lihaste koormust ja omadusi, lisaks ennetada ja ravida vigastusi ka siis, kui neid pole veel palja silmaga näha.
Müomeetri on leiutanud Tartu Ülikooli doktor Arved Vain. Tema eesmärgiks oli lihaste kohta täpse teabe andmine, mitte subjektiivsel skaalal hindamine nagu teevad seda eriala spetsialistid käega katsudes. Seadet on kasutatud nii inimestel suusakoondises kui ka loomadel, näiteks lehmadel, et hinnata, kas loom sobib piimatootjaks või lihaloomaks. Mitmel seansil saadud tulemustega on hea diagnoosida sporthobuste probleeme või saada täpset informatsiooni lihaste kohta võistlusteks valmistudes.
Dr. Arved Vainu leiutis on täpne, kaasaskantav, mugavalt keha pinnal kasutatav ja arvuti poolt juhitav seadeldis. Müoton töötab lihastele mehaanilise impulsi andmises ja sellest tuleneva lihaste võnkumiste mõõtmisel.