Kaali Järve Mängud – aegade suurim ratsavõistlus Saaremaal

8. – 10. juulini peetakse Saaremaal Kaali järve juures „Kaali Järve Mängude“ nime all suur takistussõiduvõistlus. Arvatavasti on tegemist meie iseseisvusaja suurima ratsavõistlusega saarel, sest kolmel päeval stardivad 150 hobust ja pea 130 ratsanikku kokku üle poole tuhande korra.

Saaremaa RSK ja Ratsaspordivõistluste Korraldamise MTÜ koostöös toimuva sündmuse raames peetakse ka takistussõidu Lääne Regiooni Karikavõistluste IV etapp, ERL-i Ponikarika ja Väikeponide Karika VI etapid.

Kaali järve juures toimub ratsaspordi võistlus juba teist korda. Mäletatavasti võistledi seal mullu Eestimaa Suvemängude raames samuti takistussõidus. Võistluspaik ise asub looduskaunis kohas, kohaliku kooli ja trahteri kõrval ning võimaldab kohale tulnud sportlastele ja huvilistele pakkuda ka meelelahutust. Nii saab reedel trahteris liigutada end diskorütmis ja laupäeval esinevad samas kohas Boris Lehtlaan ja Are Jaama.

Eelmisel aastal oli Kaalis kõrgeimas sõidus võidukas Andres Udeküll Henriettal. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Ka võistluskava vahepeale on pikitud väike showprogramm. Reede pealelõunal näeb koerteklubi Aktiiv agility demonstratsiooni, laupäeval näitab valitsev Eesti meister Riina Rõa, mida kujutab endast rakendisport.

Kaali võistluse tulemused ja info pannakse jooksvalt ka võistluse lehele Facebookis.