1. Ratsuta alati turvakiivriga, sest kiiver võib päästa Sinu elu! Hobused on suured loomad, kellele on looduse looduse poolt antud põgenemisinstinkt. Ka kõige rahulikum ja paremini treenitud hobune võib ehmatada või komistada ning ka kõige osavam ratsutaja võib hobuse seljast kukkuda. Turvakiivrit on soovitav kasutada mitte ainult hobuse seljas vaid ka muidu hobustega tegeledes – neid puhastades, jalutades või kordetades.
2. Ratsutamiseks kasuta ratsaspordi jaoks mõeldud, kolmepunktilise kinnitusega turvakiivrit. Jalgratturite turvakiivrid on kavandatud kaitsma inimese pead jalgrattalt kukkumise eest. Hobuselt kukkumisel on aga eeldatav kukkumise distants ja võimalikud löögi saamise nurgad teistsugused.
3. Poes turvakiivrit ostes kontrolli, et see vastaks nõutavale turvastandardile. Eestis ja Euroopas müügil olevad ratsakiivrite standard on enamasti EN 1384 või VG1, USA levinum standard on ASTM F1163. Märge standardi kohta peab olema kirjas kiivri sees oleva lipiku peal.
4. Enne ostmist turvakiivrit proovides veendu kindlasti, et see oleks õige suurusega ja istuks tihkelt ja mugavalt peas. Kiivri nokk peaks istuma ca 1 cm kulmudest kõrgemal. Pead raputades ei tohiks kiiver peas liikuda. Kiivrit proovides kanna juukseid täpselt nii, nagu Sa seda tavaliselt ratsutades teed.
5. Ratsutama minekuks turvakiivrit pähe pannes kinnita lõuaalune rihm, rihma pikkus tuleb eelnevalt sobivaks reguleerida.
6. Hoia ratsakiivrit jahedas ja kuivas kohas. Radiaatori kõrval või niiskes kohas hoidmine nõrgestab kiivri sees olevat kaitsematerjali. Samuti mõjub kiivrile higistamine, kuum päike, vihma käes märgumine jne.
7. Turvakiivri eluiga on ligikaudu 5 aastat ehk umbkaudu 2000 ratsutamistundi. Kiivri sees oleval lipikul peaks olema ka valmistamise kuupäev. Eeldades et kuni müügihetkeni on kiivrit hoitud sobivates tingimustes, siis on soovitav samale lipikule kirjutada esimese kasutuskorra kuupäev, millest 5 aasta möödudes on õige aeg kiivri välja vahetamiseks. Seetõttu on soovitav osta ratsakiiver kindlasti uuena ja mitte kasutatuna.
8. Ratsanikuga juhtunud kukkumise vms. õnnetuse läbi teinud turvakiiver tuleb kindlasti koheselt välja vahetada, isegi siis kui kiivril nähtavaid kahjustusi ei ole. Osad kiivrite tootjad pakuvad garantiiaja jooksul õnnetuse läbi teinud turvakiivrite välja vahetamist soodushinnaga.
9. Tänapäeval valmistatud turvakiivrid on mugavad, hea ventilatsiooniga, kerged ja ilusad. Seetõttu ei pea keegi muretsema, et ta kiivriga sõites inetu välja näeb.
10. Näita head eeskuju ja soovita turvakiivriga sõitmist ka oma sõpradele, nii võid päästa ka oma sõbra elu. Treenerid peaksid kindlasti ratsakiivrit kandes oma õpilastele head eeskuju andma!