Möödunud nädalavahetusel kogunesid kolmevõistlejad Ihaste Ratsakeskusesse, et valmistuda eesootavaks hooajaks. Kolmepäevase treeninglaagri jooksul toimus takistussõidu trenn Erkki Hõimu juhendamisel, koolisõitu lihviti Diana Pruksiga ning krossitõkete hüppamist vedas kolmevõistluse peatreener Raul Kauna.
Ihaste Ratsakeskus on viimastel aastatel panustanud tublisti kolmevõistluse arendamisesse ja Eesti kolmevõistlus on saanud tänu Ihaste kolmevõistlejate pealehakkamisele juurde ka uue toreda võistlemiskoha. Erkki Hõim, kes on laagri üks korraldajatest ja mitmekordne Eesti meister kolmevõistluses, räägib, et Ihaste on toonud kolmevõistlejatele talvisel ajal võistlemise võimalusi juurde just sisekahevõistluse näol. Samuti on Ihaste Ratsakeskus igal aastal panustanud uute tõkete ehitamisesse ning sel aastal tegi keskus investeeringu ja sai endale väliboksid. „Eks see mõte sealt hakkas tulema, et võiksime nüüd ju hakata tegema selliseid kogunemisi, mis ühendaksid kolmevõistlejaid ja saaksime ka talvel midagi teha,“ ütleb Erkki.
Treeningud olid jagatud kolmele päevale ning toimusid enamasti kahestes gruppides, et igaüks võimalikult palju individuaalset tagasisidet saaks. Osavõtjaid oli kõikidest tasemetest alates noorematest, kes alles alustavad kolmevõistlusega, kuni kogenenumate sõitjateni välja.
Reedel alustati takistussõiduga, kus alustati maalattidega, jätkati lühemate kombinatsioonidega ja lõpuks hüpati parkuuri. Erkki sõnul said kõik üldjoontes hästi hakkama ja sportlased suutsid paljud vead, mis neil olid trenni alguses, parkuuris ära parandada. „Noortel on põhiprobleem ikka see, et palju sõidetakse pööretes sisemise ratsmega ja ei saada hobust takistusel otseks. Parkuurides on kolmevõistluses eriti oluline, et suudaksid hoida ühtlast head galoppi ja see tuli kõigil välja,“ räägib Erkki ja loodab, et ratsanikele meeldis, et takistussõidu trenni andis just kolmevõistleja.
Teisel päeval olid kavas ratsastuse trennid Diana Pruksiga. Diana sõnul olid kolmevõistlejad on väga tublid: „Trennilised kuulasid väga hästi minu nõuandeid ja hobused läksid palju paremaks.“ Diana peamine nõuanne ratsanikele on kuulata oma hobust, motiveerida ennast igas trennis töötama peamiste tööd vajavate punktidega ja mitte lihtsalt tund aega tühjalt “tiksuda”.
Loomulikult ootasid kolmevõistlejad väga just kolmanda päeva krossitõkete hüppamist, kuna talvisel hooajal krossi harjutada on keeruline. Laagris osalenud kolmevõistleja Britt Getter Astoveri sõnul andis laager palju motivatsiooni enne hooaega edasi treenimiseks. „Pikas talves on tore, et saab midagi krossilaadset hüpata. Ja tore oli ka kõiki teisi kolmevõistlejaid näha,“ räägib Britt videointervjuus, mida saab koos kõigi teiste intervjuudega näha Facebooki grupis Kolmevõistleja.
Rääkisime ka Erkkiga Eesti kolmevõistluse praegusest olukorrast ja Erkki hinnangul pole see üldse väga pahas seisus: „Eelmisel aastal tuli juurde algajatele ning noortele hobustele mõeldud CCN70 tasemel läbi viidav Minikarikas, mis tõi ala juurde palju uusi võistluspaare. Samuti on meil Eestis mitu aastat juba rahvusvahelised võistlused nii Kosel kui ka Olustveres ja tuleb juurde üha uusi sõitjaid, kes sõidavad ühte ja kahte tärni ning vanemad sõitjad juba sõidavad kolme ja proovivad nelja.“ Eesti kolmevõistluse probleemina toob Erkki välja Eesti ilmastikutingimustest tingitud lühikese hooaja: „Meil siin ikkagi natuke see põlve otsas tegemine. Teised näiteks Itaalias sõidavad juba jaanuarikuus kolmevõistlust, aga me ei saa, meil pole ilma. Ja kui aprillis hakkavad esimesed võistlused peale, siis teistel riikide sportlastel on juba mitu võistlust eest, aga meie alles alustame hooajaga.“ Samas on Erkki postitiivselt meelestatud, kuna tema sõnul on meil juba palju häid võistluseid ning hobuseid, sealhulgas Eesti sporthobuseid. „Ma arvan, et kui tehagi rohkem selliseid kogunemisi ja jätkata võistlustega, siis on juba päris hästi. Tunub, et see kolmevõistlejate seltskond on päris tore,“ naerab Erkki.
Paljudel laagris osalenud kolmevõistlejatel on plaanis osaleda Poolas, Sopotis toimuvatel võistlustel, mis toimuvad juba aprilli lõpus ja mai alguses.