Möödunud nädalavahetuse laupäeval selgus Niitväljal esmakordselt Eestis koolisõidu meister laste klassis. Tiitli võitis Niitvälja ratsaklubi liige Stella-Marii Tamme hobusel Calendula.
Laste tiitlivõistlus koosnes sarnaselt muude vanuseklassidega kahest osavõistlusest. Reede õhtul oli kavas skeem A23, laupäeval A24. Stella-Marii asus juhtima juba pärast esimest osavõistlust, kus nende tulemust Calendulaga hinnati kohtunike poolt 68.611% vääriliseks.
Avavõistluse teised olid Laura-Maria Lukas (Viljandimaa) ja tuntud ning kogenud koolisõiduhobune Zäz tulemusega 66.528%, kolmandad olid Katrin Eek (Kurtna) ja DJ Rocco 65.903%. Teisel osavõistlusel kaks esimest kohti ei vahetanud, kuigi võistlus oli juba tunduvalt tasavägisem. Skeemis A24 kogusid Tamme ja Calendula 68.551%, Lukas ja Zäz 68.333%. Kolmas oli teises osavõistluses Birgit Loik (Tondi) hobusel Mango tulemusega 67.536%.
Stella-Marii Tamme ja Calendula. Foto: Eva-Maria Vint-Warmington
Kahe osavõistluse tulemusel osutus kuldmedali vääriliseks mõlemad osavõistlused võitnud Stella-Marii Tamme Calendulal. Hõbemedali teenis Laura Maria Lukas hobusel Zäz, pronksi Birgit Loik hobusel Mango. Kokku osales laste (kuni 16.a.) meistrivõistlustel arvestatav hulk – 18 võistluspaari.
Autasustamistseremoonia. Foto: Ago Ruus
Niitvälja Ratsakoolis treeniv Stella-Marii oli nõus vastama ka mõnedele Hobumaailma küsimustele:
Kuidas Sa ratsutamise ja koolisõidu juurde jõudsid?
Ratsutamise juured jõudsin sellel ajal kui veel tantsutrennis käisin. Nimelt käisime ekskursioonil Niitvälja Ratsakoolis, natuke peale seda viisidki vanemad mind esimest korda ratsatrenni. Koolisõiduga olen tegelenud koguaeg, rohkem hakkasin sellesse panustama kui mu treener pakkus mulle ühte noort hobust sõita, kellega meil tekkis väga hea klapp. See noor hobune oligi Calendula.
Kes on Sinu treener, kui tihti Sa trennis käid?
Minu treener on Merle Männik ja ma käin trennis neli korda nädalas.
Räägi natuke oma hobusest… Kust ta pärit on, kuidas te kokku saite, missugune on tema iseloom, mis on tema kõige tugevam külg ja mis on talle kõige raskem?
Calendula toodi Niitväljale Narva lähedalt, ta oli täiesti toores ja oskas ainult käekõrval kõndida. Meie teed ristusid 2011. aasta suve lõpus, kui Merle ta mulle trenni andis. Tugevateks külgedeks on tal kindlasti julgus, rahulikkus, head allüürid, ta ei tujutse ja on usaldusväärne. Temaga on hea õppida, sest ta pole liiga tundlik ja ta annab andeks kui ratsanik veel õpib. Talle on raske olla koguaeg ühtlaselt ratsmes ning ta muutub kärsituks kui trennis pidevalt sama nõuda. Peale minu sõidab Calendulaga veel üks harrastaja ning kord nädalas töötab hobune treeneri käe all.
Missugused on Sinu võistlusplaanid plaanid selleks suveks? Ja tulevikuks?
Suvel tahaks ära käia Koolisõidu Karikasarja III ja IV etapil. Järgmisel aastal sooviks võistleda Eesti Meistrivõistlustel.
Mis on Sinu hobustega seotud suurim unistus?
Pürgida nii kõrgele kui vähegi suudan ja anda endast parim kõiges, mida ma teen.
Foto: Eva-Maria Vint-Warmington
Sama võistluse raames peeti ka ERL-i Suvise Koolisõidu Karikasarja teine etapp, mille paremad siinkohal nimetame. A24 avatud: Epp Keel (Tondi) ja Westfalia 68.152%, L33 avatud: Getter Kangur (Tondi) ja Ashwan 66.563%, L33 ponid: Kaisa Falkenberg (Tallinna Ratsakool) ja Räpsi 64.688%, L24 juuniorid: Laura-Maria Lukas ja Zäz 63.446%, M26 noored: Marii-Heleen Raidmets (Audruranna) ja Rokit 61.905%, M26 avatud: Sirly Tillman (Kurtna) ja Butopiar 65.524% ja R9 avatud: Tiina Kuusmann (KRT) ja Stallone 64.518%.