Tänane Maaleht kirjutas probleemloo sellest, et moodsalt sisustatud Eesti Maaülikooli suurloomakliinikus pakutavad teenused ei vasta loomakasvatajate ootustele, mistõttu käivad paljud siinsetest hobustest oma tervist tohterdamas Soomes.
Artikli vahendusel on kliiniku peamisteks probleemideks asjaolud, et kuigi kliinikul on olemas aparatuur, mis on oma ala parim Eestis, ei pakuta ööpäevaringset raviteenust ning täiskohaga hobusearsti kliinikus ei tööta.
“Eesti paremikku kuuluvad sporthobused maaülikooli kliinikus ei käi. Nad ei saa sealt sellist abi, mida vajavad,” rääkis Siim Nõmmoja. Loomad ei säti ju oma vigastusi või haigestumisi alati südapäevasesse aega. Kuigi koos on istutud ja aru peetud juba mitu korda, polevat kliiniku töös näha paranemise märke.
Hobuste ravimisega tegeleb maaülikoolis kaks osalise töökoormusega arsti: Tiina Zõbin ja Uve Sachris. Kliinikus viibivad nad kaks päeva nädalas. Lisaks tehakse koostööd veel mitme loomaarstiga. Täiskohaga ja ainult maaülikooli kliinikus töötavat hobusearsti pole aga rahanappuse tõttu tööle võtta õnnestunud.
Eelmise aasta riigieelarve kärped tähendasid EMÜ-le ja ka loomakliinikule eelarve vähenemist algul 3%, pärast 7%. Sel aastal võeti veel 10% maha. Seetõttu võtab suurloomakliinik abivajajate kõnesid vastu tööpäeviti kella 9–16.
Hobusearst Tiit Siiboja on maaülikooli loomakliiniku õnnetu olukorra üle mõelnud pikalt ja palju. Ta leiab, et eraettevõtlus ja ülikool on kaks täiesti erinevat asja. Sellest hoolimata on paljudes riikides õnnestunud need edukalt ühendada. Ülikoolide kliinikutes on kõige moodsam aparatuur, seal kasutatakse kõige uuemaid ravimeetodeid ja ravitakse kõige raskemaid haigusjuhte. “Et see nii oleks, peab riik rahaliselt panustama, ja mitte vähe. Tänases Eestis me aga riigi toetusele loota ei saa,” on Siiboja kindel. “Kui rahastamine samas vaimus jätkub, ei õpetata seal varsti enam tudengeid ka.”
Loe lähemalt Maalehest: http://www.maaleht.ee/news/maamajandus/loomakasvatus/hobusepidajad-maaulikooli-kliinikut-ei-usalda.d?id=29075467