Nädalavahetusel toimus Armal Rutja Endurance Ride 2024 rahvusvaheline võistlus ja EMV noortele ja seenioritele

Seenioride medalikolmik. Foto: Annabel Holm

Võistlus algas reedel 23.08, kui toimusid 120km klasside hobuste vet. kontrollid. Esimene start anti aga kell 06.00 laupäeval, kui startisid 120km sõitjad.

CEI 2* võitsid Heigo Rohtla ja Solaris

CEI 2* 122 km sõidus osales 5 võistluspaari. Lisaks eestlastele ka võistlejad Soomest ja Austraaliast. Esikohale tulid Heigo Rohtla hobusel Solaris– võistluspaari kiiruseks tuli 16 km/h, teisele kohale Alice Allik hobusel Fynestra, kiirusega 15,6 km/h. Kolmandale kohale Soome võistleja Linda Lampinen hobusel Abduhl, kiirusega 15,58 km/h.

CEI 1* 100 km sõidus osales 11 võistluspaari. Lisaks eestlastele startisid siin mitmed Soome sportlased, aga ka Araabia Ühendemiraatide sõitja. Võistlusklassi esiotsa tulid kõik Eesti sportlased. Esikohale tuli Egle Kalev hobusel Salsa, kirusega 15,45 km/h. Teisele kohale tuli Rita Randviir hobusel Chardash VH, kiirusega 13,01. Ja kohe pea võrra tagapool kolmandaks tuli Kalli Katariina Kalbre hobusel Cherry Love, kiirus sama 13,01 km/h. Neljandale kohale Margaret Peremees hobusel El Sahir JR, nende kiirus samuti 13,01 km/h.

Sel korral oli ka päris palju osalejaid CEIYJ 1* 100km klassis- kokku 6 võistluspaari. Esikohale tuli Triine Lippe hobusel Kotkas. Teisele kohale Kateryna Gordiienko hobusel Cher Ami– tegu Ukraina sportlasega. Kolmandale kohale tuli Araabia Ühendemiraatide sõitja Jaber Abdullah Darwish Mirza Alrahman hobusel Hephaistos Kassari, kiirusega 16,06 km/h. Neljandale kohale tulid Agnes Annimäe ja Finka ox, kiirusega 15,17 km/h.

Meistritiitlid Eliise Laurile ja Triine Lippele

Seenioride EMV tuli esikohale Eliise Laur hobusel Namir– võistluspaari kiiruseks tuli 17,91 km/h. Teisele kohale tuli Brenda Prants hobusel Assman, kiirusega 17,84 km/h. Kolmandale kohale tuli Lilian Schönberg hobusel Amal El Awrah, kiirusega 17,78 km/h.

Noorte EMV esikohale tuli Triine Lippe hobusel Kotkas– võistluspaari kiiruseks tuli 17,05 km/h. Teisele kohale tuli Krete Talts  hobusel Liberaal, kiirusega 16,37 km/h. Kolmandale kohale Iti Tikk hobusel Maestro Kassari, kiirusega 16,37 km/h.

Noorte medalikolmik

Lisaks toimusid ka rahvuslikud sõidud 83 km. Seal osales 5 võistluspaari. Võitjaks tuli Aleksander Ots hobusel Penton, kiirusega 14,09 km/h. Teisele kohale tulid Hanna Laura Leesme hobusel Maherah, kiirusega 13,29 km/h ja kolmandale kohale Anna Tamberg hobusel Cunnvõr VH, võistluspaari kiirus 13,05 km/h. Neljandale kohale Katrin Liiv hobusel Efarida ox, kiirusega 11,02 km/h.

58 km klassis startis 7 võistluspaari. Klassi võitjaks tuli Merilin Kalbre hobusel Miku My Love, teisele kohale Kelly Kalbre hobusel Mumelton Kassari. Kolmandale kohale Mariliis Pai ja Suzi.

Esmase kvalifikatsiooni klassis startis 5 võistlejat. Klassis osales võistlejaid ja hobuseid, kelle põhialaks ei ole kestvusratsutamine aga oli ka noori kestvushobuseid, kes tegid oma esimese sõidu kestvusratsutamises.

Sel korral toimus ka traditsiooniks saanud tutvumisklass, kuhu oodatakse kõiki neid, kes tahavad alaga tutvust teha või tahavad oma noorele kestvushobusele anda esimesi võistluskogemusi. Aga ka niisama looduses sõitude nautijaid, selles klassis on kiirused väiksemad ja saab rahulikumas tempos kulgeda. Tutvumisklassis oli end kirja pannud 5 võistluspaari, aga osales 3 võistlejat.

Võistluste korraldus võitis osalejate südamed

Rahvusvahelise võistluste peakohtunik  oli Gintaras Oliskevicius Leedust, rahvusliku osa kohtunik oli Malle Einaste. Paljudele välisametnikele oli võistluspaik juba tuttav, seega oli võistluste korraldus sujuvam ja eeltööd olukorra tutvustamisel vähem.

Võistlustel lõi kaasa ka suur hulk vabatahtlikuid, kelleks olid peamiselt Arma ratsakooli õpilased, lapsevanemad ja hobuseomanikud. Võistlejate poolt said kiidusõnu WP ehk waterpointide meeskonnad, kes aitasid võistlejatel hobuseid kasta ja pakkusid juua. Võistlusrajal on CP ehk crewpointid, kus võistleja groomid hobust joodavad ja kastavad. Aga on ka WP, kus hobused saavad tünnidest juua. Arma võistlustel olid WP abiks ka vabatahtlikud, kes aitasid võistlejaid.

Võistluspäev oli hea ilmaga, pilvine ja kerge tuulega. Kuigi oli ka palavamaid hetki, kus päike lõõskas. Rada kulges osaliselt mere ääres ja nii said võistlejad ka seal erinevaid ilmaolusid- rahulikku ja tormist merd. Ööl enne võistlust tuli vihma, mis osades kohtades tekitas mudasemaid lõike, aga üldjoontes oli rada väga hea, sest liivapinnas ei jää kauaks vesiseks.

Sel korral toimus autasustamine pühapäeva hommikul, et peale võistlust saaks rahulikult puhata ja ei peaks kohe koju kiirustama. Võistluspäeva õhtul toimus võistluspaigas õhtune koosviibimine- kuhu olid oodatud nii võistlejad, ametnikud, groomid kui vabatahtlikud, et üheskoos aega veeta, uusi plaane pidada ja nautida suve lõppu. Kestvusratsutajatel on tihti nii, et kui võistlus lõppeb, siis kiirustavad kõik kohe tagasi koju. Sel korral sai rahulikult peale võistlust panna hobused puhkama ja sai üheskoos aega veeta.

Korraldajatel on ülimalt hea meel, et võistlejad jäid võistlusega rahule. Täname väga meie võistluste toetajaid ja sponsoreid- kelleks olid kohalikud ettevõtted ja inimesed! Aitäh, et teile läheb korda ratsasport ja noorte sportlik tegevus!