Tryonis toimunud Maailmamängude viimane medalikomplekt jagati neljarakendites, kus oma kolmanda järjestikuse kulla Maailmamängudelt kindlustas koolisõiduga liidriks tõusnud Boyd Exell, võistkondlikult säilitasid esimesel päeval välja võidetud liidripositsiooni ühendriiklased koosseisus Chester Weber, James Fairclough ning Misdee Wrigley-Miller.
Rajameister Richard Nicoll oli üles seadnud koonusraja, kus suudeti teha vaid üks puhas sooritus, kuid mainigem siinkohal, et tegemist oli ikkagi MM-i rajaga. Väikese kompensatsiooni oma täielikult ebaõnnestunud maratoni eest sai noor hollandlane Bram Chardon, kes oli nimetatud ainuke “null” (toim: tavaliselt maratonis kiire Bram eksis sel korral ühel takistusel väravaga, mida korrigeeris, saades 20 karistuspunkti, mis loomulikult ei andnud lootustki enam paremate hulka pääseda. Üllatuslikult juhtus sama Tryonis ka tema legendist isa IJsbrandiga). Palle ei võtnud küll maha ka teisena lõpetanud ja sellega üldvõidu taganud Boyd Exell, samuti Chester Weber ja Edouard Simonet, kuid kõik nimetatud kogusid karistuspunkte ületatud normiaja eest.
Kuna kogu esikolmik oli nelja parima hulgas ka koonustes, siis maratonijärgses paremusjärjestuses muudatusi ei toimunud. Oma kolmanda järjestikuse Maailmamängude ja muide kuuenda järjestikuse MM kulla (toim: rakendispordis peetakse neljarakendite MM ka Maailmamängude vahelisel paariassatal ehk iga kahe aasta tagant) võitis pidurdamatu Austraallane Boyd Exell, kellele järgnes hõbedaga Ameerika Ühendriikide esikutsar Chester Weber ja pronksiga belglane Edouard Simonet.
Võistkondlik kuld jäi neljarakendites korraldajatele, kuid jänkide edu hõbedale jõudnud Madalmaade (Koos de Ronde, Bram ning IJsbrand Chardon) ees kahanes vaid 3.4 punktile, mis hoidis pinevust lõpuni. Pronksi teenis noor ja perspektiivikas Belgia koondis, kuhu lisaks individiuaalse pronksi võitnud Simonet`le kuulusid Gelnn Geerts ja Dries Degrieck.
Kulla võitnud jänkide liider Chester Weber oli ilmselgelt üliõnnelik ja ütles järgnevat: “Ma võin öelda, et see oli üllatus. Jah, me tulime siia mõtetega medalist, kuid kui keegi oleks võistluse eel küsinud, kas me loodame medalit, oleks minu vastus olnud, et ma pole kindel!” Tõele vastab see, et jänkide võitu oli tõepoolest keeruline ennustada, kuna suurvõistlustel võistlemas on nähtud vaid Weberit ja Wrigley-Millerit, kellel küll hea koolisõit, kuid nii maraton kui koonused jätavad soovida nagu nägime ka Tryonis. Favoriitideks peeti ilmselgelt hollandlasi, belglasi ja sakslasi. Hõbedase tulevikumeeskonnaks peetava Belgia liige Glenn Geerts oli heas meeleolus ning andis tormihoiatuse: ” Me ei ole tulevikumeeskond mitte ainult Belgia vaid kogu maailma jaoks!”. Hobumaailma toimetus nõustub noore belglasega, me näeme nende meeste tippsooritusi lähiajal veel ja veel.
Rakendispordi hooaeg ei ole sellega veel lõppenud, kavas on veel mitmeid rahvusvahelisi võistluseid nii Euroopas, Ameerikas kui Austraalias, millest kõrgeimatasemeliseim üle pikkade aastate esimene üherakendite Rahvuste Karikas CAIO4*-H1, mis toimub oktoobri teises pooles, 24.-28. oktoobril, Prantsusmaal Pau`s koos sealse traditsioonilise superkolmevõistlusega CCI4* tasemel. Neljarakendid alustavad aga peagi sisehooaega, kui 18. novembril on Stuttgardis kavas uue hooaja esimene MK-etapp.
Kõik Tryoni tulemused leiate siit.