Niitväljal võeti hooaeg kokku lustliku „Tordi jahiga“

Laupäeval, 18. detsembril toimus Niitvälja Ratsakeskuses lahkuvat spordiaastat kokkuvõttev takistussõiduvõistlus „Tordi jaht 2010“, mis pakkus võistlusrõõmu nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Kavas olid võistlusalad nii harrastajatele, kellel kogumust vähem, kui ka neile, kes hüppasid kõrgemaid takistusi. Kokku peeti päeva jooksul neli parkuuri kõrgustel kuni 120 cm ja start anti 50-le võistluspaarile, kelle seas leidus nii lapsi kui täiskasvanuid. Paljude osavõtjate jaoks oli see esimene võistluskogemus.

Võistluse nimi tuleneb aastakümneid tagasi Niitväljal peetud ajaoolisest aastalõpuvõistlusest "Tordi jaht". Sellel võistlusel osalesid peamiselt sportgrupi õpilased, täiskasvanud tegevsportlastel oli veel puhkeperiood. Väga tore komme oli, et vanemad ratsutajad andsid oma kogenud hobuseid võistlemiseks noortele, kellele hobuseid ei jätkunud. Parkuuride kõrgus oli võistlusel 100-120 cm. Tollel ajal raha võistlustel üldiselt auhindadeks ei jagatud, eriti veel noorsportlastele mõeldud üritustel. Rosetid tehti ise käsitsi ja auhinnaks võitjale oligi tort, mis peale võistlust tavaliselt kõik koos ära söödi.

Seekord söödi ära viis vahukoore-kohupiima väga maitsvat torti, mis oli tehtud Keila Gnoomi pagarite poolt. Kas ei ole imeline, et juba 25 aastat tagasi käisid Niitvälja sportlased riigi poolt sportlaste toetuseks jagatud toidutalonge ikka vanas heas Keila Gnoomis lunastamas, mis tänagi keskväljakul rõõmsasti vastu peab?

Võistluste tulemused leiab lingilt: http://hobumaailm.ee/files/event/mxdwt4d112c6b56711tulemused_tordijaht2010.xls