Pidu oranžide laagris – Madalmaade kuldsed poisid jälle poodiumi kõrgeimal astmel, liidrina jätkab Sergio Alvarez Moya

Tänane olukord võistkondliku takistussõidumeistri selgitamisel tekitas deja vu olukorra mulluse WEG-iga, kui hollandlased tõusid kullapretendendiks ning jällegi oli võidu võti Jur Vrielingu käes. Läks küll veidi teisiti, kuid uudise avaldamise hetkel käib oranžide laagris juba võidutrall. Individiuaase esikolmiku moodustavad Moya, Rivetti ja Dubbeldam.

Tänane võistlus takistussõidu meistrivõistlustel oli korraldatud selliselt, et kõigepealt sõitsid individiuaalvõistlejad ning nende võistkondade sportlased, kes kümne parema riigi hulka ei jõudnud ning seejärel tehti ligi poole tunnine paus. Viimase ajal viidi võistkondliku ala toetaja Mercedes Benzi kabriolettidel läbi kümne parima koondise sissemarss (või sissesõit) ning seejärel erinevate hobusetõugude tutvustus.

Võistkondade sissesõit Mercedes Benzi kabriolettidel

Võistkonnad startisid pööratud paremusjärjestuses. Esimese nulli sõitis välja šveitslane Roman Douget hobusega Quorida de Treho ja pärast seda tuli arvestatav nullide rida. Puhtalt läbisid vooru Cassio Rivetti Ukrainale, Ben Maher brittidele, Meredith Michaels-Beerbaum Saksamaale ja Jeroen Dubbeldam Hollandile. Järgmisena startides sai aga otsa Penelope Leprevost' ja Flora de Mariposa õnn, kes lõpetasid nelja karistuspunktiga. Kas sinna läks lootus tiitlile? Eks pühapäev näitab.

Cassio Rivetti ja Vivant

Sõitjate teises voorus tegi esimese nulli Christian Ahlmann hobusega Taloubet Z ja seda loomulikult Saksamaale. Tribüünid rõkkasid. Samaga vastas koheselt Holland, kui nulliga sai hakkama Maikel van der Vleuten hobusega VDL Groep Verdi Tn N.O.P. Prantslaste olukorra tegi aga raskeks Simon Delestre, kes hobusega Ryan des Hayettes lõpetas nelja karistuspunktiga. Kullale jäid heitlema Saksamaa ja Madalmaad.

Christian Ahlmann ja Taloubet Z

Korraldajad vs naabrid

Kolmas sõitjate ring võis anda lahenduse, kuid läks napilt. Esinelikust tuli esmalt britt Joe Clee hobusega Utamaro d`Ecaussines nelja karistuspunktiga ning langes isiklikult ja kahandas koondise lootusi medalitele. Sakslastel oli kaks nulli käes ja loomulikult oodati superstaar Ludgerilt Chiaraga kolmandat. Ludger ja Chiara tegid teisel takistusel üsnagi kohmaka hüppe, mis andis tunnistust teatud ebakindlusest. Viga tuligi sisse kolmesel süsteemil, mille B element langes.

Ludger Beerbaum ja Chiara kolmesel süsteemil

Sellega oli antud sarnaselt mullu Normandias peetud Maailmamängudega võidu võti hollandlasele Jur Vrielingule, kelle puhas sooritus viis Madalmaad maailmameistriks. Vrielingu VDL Zirocco Blue N.O.P. oli täna tahtejõuetu, seevastu oli tahtmist (loe: vastutust kodumaa ees) täis ratsanik. Tohutu tahtejõuga surus Vrieling Zirocco Blue kolmesest süsteemist üle ja ega järgnevgi pilt suuresti parem polnud. Paar lõpetas aga puhtalt ning hollandlaste rõõmuhõisked vallutasid Aacheni staadioni. Olukorra rahustas aga maha diktor: „It was looking like decision, but one penalty for time!“ Tõepoolest, tahtejõu rakendamisel oli jäänud teisejärguliseks tempo ning Vrieling ei suutnud sarnaselt mullusele võistluse lõpplahendust anda. Kõik jäi ankrumeeste otsustada.

Jur Vrieling ja VDL Zirocco Blue N.O.P.

Deusser vs Schröder

Sakslaste poolt tulid välja mullune MK-võitja Daniel Deusser ja Cornet d'Amour, tundes oma õlul tohtutut vastutust ja seda mitte ainult staadionitäie, vaid kogu 80 mlj. sakslase ees. Paraku, paraku, paraku … Raja teises pooles tuli maha üks takistus ning oranžide leeris avati šampanjapudelid. Hollandlaste „kuldsed“ poisid, kes mullu võitsid nii maailmameistri tiitli kui Rahvuste Karika finaali, on tänavused Euroopa meistrid. Viimasena Madalmaade eest startinud Gerco Schröder ja VDL Cognac Champlanc võtsid pärast Deusseri nelja vist juba vabalt ja lõpetasid 14 karistuspunktiga, kuid see ei muutnud enam midagi.

Daniel Deusser ja Cornet d´Amour

Euroopa meistrid 2015 võiskondlikus takistussõidus – Jeroen Dubbeldam ja SFN Zenith N.O.P., Maikel van der Vleuten ja VDL Groep Verdi Tn N.O.P., Jur Vrieling ja VDL Zirocco Blue N.O.P. ning Gerco Schöder ja Glock`s Cognac Champblanc. Hõbemedalid riputati kaela Saksamaa koondisele , pronksile tõusis avapäeva 13lt (!) kohalt Šveits.

Jur Vrieling üliõnnelik

Šveitslased olidki ilmselgelt kõige õnnelikumad. Lisaks pronksmedalile täitsid nad koondisena Rio Olümpiamängude kvalifikatsiooni. Pressikonverentsil tänas Martin Fuchs neile nõu ja jõuga abiks olnud valitsevat olümpiavõitjat Steve Guerdat`d, kes ise seekord ei võistelnud.

Võidujoovastuses šveitslased

Kas sakslased olid hõbeda üle õnnetud? Tuldi ju tegelikkuses kulda võtma. Nagu ütles nende Chef d`Equipe Otto Becker, siis esimesel hetkel tõepoolest, kuid see taandus kohe, kuna tegemist oli ikkagi tänavuse hooaja Saksamaa koondise parima tulemusega. Meredith lisas, et tänapäeval on häid hobuseid ja sõitjaid niivõrd palju, et ega selle kulla võitmine lihtsalt käi.

Lugege, mida eile Dubbeldamist kirjutasime

Mis aga toimus individiuaalses arvestuses? Eile kirjutasin Dubbeldamist ja tema imelisest tõusust Normandias. Tõin võrdluse, et pärast eilset nulli tekkis deja vu olukord. See jätkub. Tänase nulliga tõusis maailma üheks parimaks ratsastajaks peetav hollandlane juba kolmandaks. Välja vahetus kogu esikolmik. Juhtima asus hispaanlane Sergio Alvarez Moya hobusega Carlo 273, kellel kogutud 1.47. teiseks tõusis samuti mõlemad voorud nulliga sõitnud Ukrainat esindav Brasiilias sündinud Cassio Rivetti, kes osaleb hobusega Vivant. Rivetti tulemuseks on 2.31. Dubbeldamil on kolmandana 2.68 punkti.

Jeroen Dubbeldam ja SFN Zenith N.O.P

Sergio Alvarez Moya ja Carlo 273 asusid individuaalarvestust juhtima

Individiuaalne lõpplahendus selgub pühapäeval, mil kavas kaks viimast vooru, kuhu pääsevad tänase reitingu alusel 30 parimat.

Aacheni EM-i tulemused on leiatavad aadressilt http://results.aachen2015.de/show/7/schedule/