Möödunud nädalavahetusel osales Horvaatias Pleternicas toimunud rahvusvahelisel rakendispordivõistlusel Pille-Riin Roosileht, kellel oli au esimese eestlasena võistelda ponipaaride klassis.
Kuna Pille-Riin oli Pleternica võistlusel ponipaaride klassis ainuke osaleja, sai sportlane võtta oma sooritust treeninguna võistlusolukorras. Analüüsides meie kutsari tulemusi, võivad Eesti rakendispordisõbrad rõõmu tunda. Koolisõidus, mida hindasid tunnustatud kohtunikud eesotsas väliskohtuniku ametiti pidanud ülikogenud briti Andrew Counselliga, saabutas Pille-Riin tulemuseks muljet avaldavad 48.61 karistuspunkti (toim: MM-i normatiiv rakendispordis 65 kp.).
Teisel võistluspäeval läbis meie kutsar maratoniraja targalt, kasutades optimaalseimaid radasid. Väike probleem hobuste juhtimisel tekkis vaid esimesel takistusel, kus kaotati arvestatavalt aega. Sellele vaatamata sõitis Pille-Riin välja vaid paar karistuspunkti halvema tulemuse, kui samal võistlusel hobuste paariga osalenud mullu paaride MM-il maratoni võitnud sloveen Miha Tavcar. Ponide ja hobuste võistlust ei ole võimalik küll loomulikult üks-ühele võrrelda, kuid mingi pildi annab see siiski.
Pühapäeval näitas Pille-Riin jällegi taset koonustes, kui oli päeva ainuke topelt null – karistuspunkte ei kogunenud ei pallide maha ajamisest ega aja ületamisest. Kerge huumoriga võib öelda, et tegemist oli eestlaste rajaga, kuna rajameister oli samast rahvusest ning ainuke puhas sooritus tuli eestlannalt.
Hobumaailmale oma võistlust kommenteerides jäi Roosileht suures plaanis rahule, kuid nägi samas mitmeid parandamist vajavaid kohti: „Olen loomulikult rahul koolisõidu tulemusega, mis jäi alla 50 karistuspunkti, kuid ise ma testiga rahule ei jäänud ja nägin hulgaliselt parandamist vajavaid kohti.“ Maratoni kohta mainis Pille-Riin, et kuna koostöö käesoleva paariga, mis kombineeritud lubatud kolmest hobusest, ei ole veel eriti pikaajaline, tekkis väike apsakas esimesel takistusel. Ponid olid valmis liikuma ülikiires tempos, kuid pöördeks järgnevasse väravasse soovis Pille-Riin tempot alandada, mis aga paraku koheselt ei õnnestunud: „Ma lihtsalt füüsiliselt ei jõudnud neid tagasi hoida.“ Koonuste kohta lisas Roosileht, et sõitis paariga esmakordselt sellise raskusastmega rada ja endalegi üllatuseks olid ponid niivõrd hea ja ühtlase liikumisega kogu raja vältel, mis lubas sõita normiaega ning kuna ka palle maha ei tulnud, sai rõõmustada nii sõitja kui ponide omanik.
Pille-Riini tänavune võistlusgraafik toob ta esmakordselt võistlema koduvabariiki ja nii on kõikidel rakendifännidel on võimalik meie esimest rahvusvahelist ponipaari näha võistlemas 20.-22. juulil Olustveres toimuval CAI3* tasemega võistlusel.
Videot Pille-Riini Pleternica maratoni teisel takistusel näete siit:
Kõik Pleternica võistluse tulemused leiate siit