Ratsaliit alustab tulevikusportlaste projektiga „Noorte Lootuste Tiim“

Eesti Ratsaspordi Liit käivitab Eesti noortekoondise projekti „Noorte Lootuste Tiim“, mille eesmärgiks on professionaalsete ratsasportlaste uue põlvkonna pealekasvatamine. Projektist on kutsutud osa võtma kõigi kolme ratsaspordi olümpiaala parimad noorsportlased kõikjalt Eestist.

Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretäri Siim Nõmmoja sõnul toetab projekt Eesti noorsportlaste treening- ja võistlusvõimaluste parendamist, eesmärgiga saavutada kõrgeid sportlikke tulemusi nii kodus kui ka rahvusvahelisel areenil. „Arvestades nii ratsutajate kui hobuste noorust, on mõlemil nii kogemuste kui enesekindluse kasvades perspektiivi esineda hästi ka rahvusvahelisel areenil. Tehes koordineeritud ja eesmärgistatud koostööd erinevate treenerite, tallide ning hobuseomanikega, on praeguste eelduste puhul maksimumtulemuseni jõudmine kindlasti võimalik,“ ütles Nõmmoja.

Tema sõnul pööratakse projekti raames ratsutamise tehniliste oskuste kõrval tähelepanu ka sellistele olulistele oskustele nagu hobuste käsitlemine, isiklik arenemissoov, psühholoogiline tugevus, mangeerimisoskus ja meeskonnatöö. „Projekti on kutsutud osalema Eesti parimad noored, juuniorid ja poniklassi ratsutajad kõigis kolmes olümpiadistsipliinis – takistus- ja koolisõidus ning kolmevõistluses. Kõigile aladele on projektis määratud Eesti tipptreeneritest koordinaatorid, kelle eesmärkideks on käesoleval aastal koondise komplekteerimine, noortele erinevate treeninglaagrite läbiviimine ning noortekoondise toetamine erinevatel kohalikel ja rahvusvahelistel võistlustel,“ selgitas Nõmmoja.

Liidu teatel võtab noortekoondise projektist osa ligi 20 sportlast, kelle esimeseks väljakutseks saab osalemine suvistel Eesti meistrivõistlustel ning Põhjamaade meistrivõistlustel. Hooaja parimatel on võimalik võtta osa juunioride ja noorte Euroopa meistrivõistlustest.

Projekti kureerivad Eesti Ratsaspordi Liidu egiidi all järgmised treenerid: Riina Pill (takistussõit Põhja-Eestis), Urmas Raag (takistussõit Lõuna-Eestis), Eva-Maria Vint-Warmington (koolisõit), Ruudo Vatsel (kolmevõistlus).

Projekti kirjelduse leiab ratsaliidu kodulehelt http://www.ratsaliit.ee/g53/?sess_admin=6b3cad29511055058259f0cb7a08657b

Eesti Ratsaspordi Liit