Saksamaale kolmevõistluse kuld nii meeskondlikus kui individuaalarvestuses

Dramaatilises heitluses medalitele triumfeeris täna Saksamaa. Võistkondlik hõbemedal jäi Suurbritanniasse, pronksiga lahkuvad uusmeremaalased. Individuaalse võidu võttis Michael Jung (GER) hobusel Sam.

Reeglite kohaselt peetakse Olümpiamängude kolmevõistluses takistussõidus kaks vooru. Esimese vooru tulemuste põhjal selgitatakse meeskondlikud võitjad ning ka 25 paremat, kes pääsevad edasi hüppama teise vooru, et võidelda individuaalsete medalite eest. Asjale lisab vürtsi fakt, et igal riigil on lubatud teise vooru saata maksimaalselt kolm sportlast.

Pärast eilset võistluspäeva juhtis meeskondlikku kolmevõistlust endiselt Saksamaa, kellel olid tihedalt kannul nii võistlusi võõrustav Suurbritannia, Rootsi kui Uus-Meremaa.

Nelja ja nulliga sõitsid Uus-Meremaa võistkonna esindajad Jonathan Paget ja Andrew Nicholson. Individuaalselt kolmandal kohal olnud Mark Todd (NZL) kogus neli karistuspunkti distantsil, millele lisandus sportlase õnnetuseks veel 3 ületatud normiaja eest. Uus-Meremaa tiim aga säilitas siiski võimaluse medalile.

Eile sakslanna Ingrid Klimkega liidripositsiooni jaganud Sara Algotsson Ostholt (SWE) hobusel Wega ei teinud ühtegi eksimust, andes oma panuse Rootsi lootusele medalit võita, ehkki kõik teised tiimiliikmed polnud priilt pääsenud.

Suurbritannia Zara Phillips, kes muide on kuninganna Elizabethi lapselaps, kordas Toddi tulemust, publiku lemmik Mary King tõestas oma paremust, sõites puhtalt; enda suureks pettumuseks korjas aja eest ühe karistuspunkti Kristina Cook.

Sakslased triumfeerisid korralikult, kuna kolm võistkonnaliiget – Dirk Schrade, Sandra Auffarth ja Michael Jung – lõpetasid takistussõidu nulliga. Eile veel juhtpositsiooni jaganud Ingrid Klimke aga korjas 9 kp, mis siiski oli piisav, et tagada Saksamaale nende neljas meeskondlik olümpiakuld (133,70 mp).

Tihedas heitluses pälvis hõbemedali võõrustajamaa Suurbritannia (138,20 mp) ning pronksi Uus-Meremaa (144,40 mp). Rootsit jäi medalist lahutama 4 punkti.

Väikese pausi järel algas takistussõidu teine voor, kuhu pääses üldarvestuse 25 paremat, igast riigist maksimaalselt 3 sportlast. Sport ei saaks olla põnevam kui see, mis toimus täna Greenwich Parkis. Kolmas võistluspäev hoidis pinget laes viimase sõitja viimase hüppeni.

Klimke, kes oli juba medalikonkurentsist kaugel väljas, loobus edasi võistlemast. Tema koha teises finaalis pidi saama Klimke kaasmaalane Dirk Schrade, kuid viimasel hetkel selgus, et reeglid asendusi siiski ei luba.

Viimasele jõuproovile läks liidrina vastu rootslanna Algotsson Ostholt Wegal, teisena täna oma 30ndat juubelit tähistav Michael Jung hobusel Sam ning kolmandana Mary King Imerial Cavalieril. OM-i ebatavaline formaat võttis hobustest viimast. Veelkord tuli minna areenile ja hüpata. Paljud näitasid tõsist väsimust.

Top-viie stardi ajal valitses peaagu välja müüdud 25 000-le pealtvaatajale mõeldud tribüünil haudvaikus. Esimesena neist startis Sandra Auffarth hobusel Opgun Louvo ning tegi uskumatult ilusa veatu soorituse. Marulise aplausi saatel võeti areenil seejärel vastu britt Kristina Cook Miners Frolic’ul, kuid 8 karistuspunkti oli liiga palju, et püsida konkurentsis. Siis aga oli stardis Mary King – tõeline kolmevõistluse kuninganna. Publiku ahastuseks langesid nii esimene kui kolmas takistus ning King pidi leppima 5nda kohaga.

Michael Jungile ja Samile ükski tõke probleeme ei valmistanud. Kõik jäi Algotssoni otsustada. Vaid 1,30 punktise edumaaga Jungi ees olnud rootslanna teadis, et eksimusi ei tohi tulla. Kõik hüpped kukkusid hästi välja, hobune näis ergas ja tahtejõuline. Viimane tõke paistis pealtnäha lihtne, vaid vormistamise küsimus. Kuid latt langes pea et ootamatult hetkel, mil Wega juba maandus. Publiku rõõmuhõisketest sai osadele suur kurvastus, sakslased mõistagi aga juubeldasid. Jung (40,60 mp) oli võitnud kõik – Euroopa meistrivõistlused, Maailmameistrivõistlused ja Olümpiamängud. Hõbe läks roostlannale (43,30 mp), teenitult jõudis pronksile Sandra Auffarth (44,80 mp).

Saksa koondise treener lausus pressikonverentsil, et palus oma tiimil enne võistlust sulgeda silmad ja kujutleda end ette poodiumil, medalid kaelas, seejärel aga avada silmad ja asuda unistust samm-sammult teoks tegema. Samas tunnistas, et siin oli ka mitu teist koondist, kes oleks võinud nende asemel kõrgeimale astmele tõusta.

Michael Jung ütles tagasihoidlikult, et ta oleks olnud rahul ka hõbedaga ega soovinud kellelegi ebaõnnestumist (viidates rootslannale). Algotsson, kelle õde samuti OMist osa võttis, jäi rahulikuks ning humoorikaks, vastates küsimusele oma ebaõnne kohta: "Shit happens."

Tulemused leiate ikka OM-i ametlikult kodulehelt: http://www.london2012.com/equestrian/

Samuti heitke pilk krossi galeriile, mis hetkel ikka veel pooleldi pealkirjadeta, kuid kindlasti saab ka see viga parandatud: http://www.hobumaailm.ee/?page=11&gallery=2&sub=78

Homme on ratsaspordivaba päev, neljapäeval jätkame koolisõiduga.