Mullu Las Vegases takistussõidu Maailakarika võitnud Steve Guerdat (SUI) suutis tänavu tiitlit kaitsta, läbides Göteborgis otsustavas osavõistluses mõlemad voorud hobusel Corbinian vigadeta. Poodiumi teisele astmele tõusis hollandlane Harrie Smolders, kolmanda koha kindlustas 2014. aasta võitja Daniel Deusser (GER).
Otsustav kolmas osavõistlus peeti kahevoorulisena kõrgusel 160 cm. Starditi üldarvestuse pööratud paremusjärjestuses. Avavoorus olid jällegi heas hoos laupäevased parimad Christian Ahlmann ja Denis Lynch, kes vastavalt hobustega Taloubet Z ja All Star 5 läbisid A vooru vigadeta, parandades sellega oma tabeliseisu. Mõlemad mehed jäid kaheksa karistuspunkti peale, jagades enne B vooru seitsmendat kohta.
Christian Ahlmann ja Taloubet Z
Denis Lynch ja All Star
Liidritest eksisid avavoorus Simon Delestre ja Marcus Ehning. Maailma esinumber ja Qlassic Bois Margot võtsid maha kahese süsteemi mõlemad takistused, Ehning ja Cornado sama süsteemi teise elemendi. Kui Delestre langes sellega tippkonkurentsist, siis Ehning jäi enne B vooru kuue punktiga koos Marco Kutscheriga jagama viiendat kohta.
Marcus Ehning ja Cornado NRW
Puhtalt hüppasid Penelope Leprevost ja Vagabond de la Pomme, Daniel Deusser ja Cornet d'Amour, Harrie Smolders ja Emerald N.O.P. ning viimasena startinud tiitlikaitsja Steve Guerdat hobusega Corbinian.
Simon Delestre ja Qlassic Bois Margot
Marcus Ehning ja Cornado NRW
Huvitava faktina toome muide välja asjaolu, et otsustava osavõistluse avavooru kolm viimast startijat ehk kolm senist parimat hobust – Corbinian, Cornado NRW, Cornet d'Amour – olid kõik ukrainlasele Valentin Necheporenkole kuuluva Cornet Obolensky järglased.
Pärast esimest vooru jätkas Guerdat ainsana nulliga, kolmega jagasid teist kohta Deusser ja Smolders. Neile järgnesid viiega Leprevost ning kuuega Ehning ja Kutscher.
Daniel Deusser ja Cornet d'Amour
Penelope Leprevost ja Vagabond de la Pomme
Tugevad närvid ülipingelises B voorus
Teises vooru sõideti esimesest erineval rajal, mis ei olnud ei lühem ega kergem. Rajameister Santiago Varela Ullastrese sõnul olid mõlemad voorud keerulised: "Finaalsõidus oli tähtis hobuste püüdlus ja võimekus. Rajal olid suured lattaiad ja okserid, pinge ratsutajatele oli kõva, kuid õiglane."
Esimese topeltnulli tegi Austraalia takistussõitja Chris Chugg veel 8aastasel märal Cristalline, kellele ennustatakse suurt tulevikku, kuid kes paljude arvates on liiga noor, et sellisel tasemel võistelda. Kuuldavasti tahatekse hobust väga müüa ning ilmselt sellepärast oli vaja tema võimeid näidata.
Chris Chugg ja Cristalline
Järgnevad nullid tulid Ahlmannilt ja Lynchilt, kes mõlemad avapäeval põrusid, kuid näitasid enda ja oma hobuste supervormi kahel järgneval osavõistlusel. Ahlmann, tõsi küll, põrus avavoorus pigem hobuse valiku tõttu, kuna sõitis selle Taloubet' asemel Coloritiga. Mõlemad lõpetasid kokkuvõttes kaheksa karistuspunktiga, vastavalt reeglitele andis Lynchi parem aeg viimases voorus talle eelise ka koondarvestuses.
Christian Ahlmann ja Taloubet Z
Kuue karistuspunktiga alustasid viimast vooru Marco Kutscher ja Marcus Ehning, kellest esimesel pudenes suisa kolm latti, teine, kolmekordne karikavõitja, läbis vooru puhtalt ning jäi ootama järgnevate sooritusi. Paraku Ehningul poodiumile jõuda ei õnnestunud, sest vigadeta vooru tegid nii Smolders ja Emerald, Deusser ja Cornet`s Amour kui ka viimasena startinud ja külma närvi säilitanud tiitlikaitsja Steve Guerdat. Puhas teine voor tõi šveitslasele teise järjestikuse Maailmakarika võidu. Parem ajaline tulemus andis Smoldersile teise koha Deusseri ees. Mõlemad jäid kolme karistuspunkti peale.
Marco Kutscher ja Chaccorina
Harrie Smolders ja Emerald
Daniel Deusser ja Cornet d'Amour
Steve Guerdat tänab oma võrratut partnerit Corbiniani
Guerdat oli ebatavaliselt emotsionaalne
Steve Guerdat ei uskunud, et suudab tiitlit teist korda järjest koju viia: "See on väga eriline. Mu hobune on esimest korda tiitlivõistlusel, aga ma olin valmis proovima ja andma endast kõik. Siiski ma ei uskunud, et lõpuks seisan siin teie ees võitjana." Järjestikune tiitlivõit on alati eriline: "Ma tunnen ennast väga privilgeerituna, oma elu, hobuste ja tiimi eest. Ma tean, et iga päev pole minuga lihtne, aga ma näen, kui palju need inimesed minu jaoks teevad ja annavad. See on koht, kus saan neile midagi tagasi anda – see on tiimi võit. On palju inimesi, kes peaksid siin minuga koos olema."
Teiseks tulnud Harrie Smoldersi hobuse Emerald N.O.P. jaoks oli see samuti esimeseks tiitlivõistluseks: "Emerald oli suurepärane! Siinne publik on võrratu ja rada oli tasemel. Ma arvan, et see võistlus on väga hea reklaam meie spordile."
Tubli, Harrie!
Daniel Deusser ei olnud kolmanda koha üle sugugi õnnetu: "Mu hobune oli fantastilises vormis ja tunne oli väga hea. Tobe viga teisel päeval on põhjus, miks ma kolmas olen, aga see ei kurvasta mind." Deusseri meelest oli teine voor paras jõukatsumus: "Pärast teise vooru raja vaatamist ütlesin soojendusel Steve'ile, et kui ma peale seda vooru veel poodiumil olen, siis olen küll õnnelik. Steve vastas, et tema ka…."
Tubli, Daniel!
Steve ei olnud tänavu õnnelik ainult võidu üle: "Mulle oli tähtis ratsutada paremini kui eelmine aasta. Tookord oli võit ainuke hea asi mille üle uhke olla."
Natuke noriva, matemaatika valdkonnast küsimuse peale sportlase võidurahade kohta, sai press vastuseks: "Mind ei huvita palju ma sel nädalalõpul kokku võitsin!" (Toimetus arvutas selle numbri siiski kokku ja selleks on 232 100 eurot)
Tulemused leiate siit: http://online.equipe.com/sv/class_sections/191528/live