Suure Reede hilisõhtul peeti Lyonis tänavuse MK takistussõidufinaali esimene osavõistlus, Tabel C 150 cm. Parima tulemuse sõitis välja viimastel aastatel napilt võidust ilma jäänud šveitslane Pius Schwizer hobusega Quidam du Vivier.
Tänavuse takistussõitjate Mk-finaali avastardi tegi oma 23-s finaalis osalev britt Michael Whitaker hobusega Viking, kes sõitsid välja kokkuvõttes üpriski hea aja, millele lisatud neli karistussekundit jätsid nad lõpuks siiski kuueteistkümnendaks. Kolmandana startinud legendaarne Ludger Beerbaum ja Chaman jäid liidriks väga pikaks ajaks. Vanameister ei liikunud oma tipphobusega visuaalselt kiiresti, kuid tulemus rääkis enda eest. Enamus startijatest jäi Ludgerile alla, kuid kohalike ja ka Hobumaailma poolt favoriitide hulka kantud Patrice Delaveau ja Lacrimoso suutsid sakslased üle sõita. "Hullu" pani kahes viimases MK-finaalis napilt võidust ilma jäänud šveitslane Pius Schwizer hobusega Quidam du Vivier, kes lõpuks jäigi teistele ületamatuks. Võitja Pius, teine Patrice, kolmas Ludger. Heitlus seisab loomulikult ees, sest tänased kaotussekundid konverteeritakse karistuspunktideks ja järgnevatel päevadel loevad juba reaalsed karistuspunktid.
Ludger Beerbaum ja Chaman
Patrice Delaveau ja Lacrimoso
Kurb on tõdeda, et meie liiga takistussõitjad ebaõnnestusid. Parima tulemuse sõitis välja erandkorras finaali pääsenud Natalia Simonia hobusega Kilar, kellel tuli maha vaid üks takistus. Lõpuks andis see 40 osaleja sees 33. koha. Noor Neretnieks võttis maha viis takistust, väga hästi alustanud Petrovas kukkus pärast viiendat takistust. Omadele ja omade lähedal asuvatele pole paraku enam miskit kaasa elada, kuid eks selline meie seis ongi.
Natalia Simonia ja Kilar
Petrovasel ja Complementol läks seekord nii
Omamoodi faktina tahaksime ära tuua Maroko takistussõitja Ouddar Abdelkabiri saavutuse, kes lõpetas avavõistluse hobusega Quickly de Kreisker ülitugeval viiendal kohal. Maroko sportlane osaleb MK-finaalis esmakordselt ja kohe selline saavutus. Samas on see järjekordne näide rahade vajalikkusest mis iganes spordi arengus. Maroko kuningas on võtnud eesmärgiks ratsaspordi arendamise ning pühapäeval toimub siin samas Lyonis nende järgmise aasta jaanuaris toimuva kuningliku tuuri esitlus.
Ouddar Abdelkabir ja Quickly de Kreisker
Pressikonverentsil tõdesid kõik esikolmikusse jõudnud sõitjad, et midagi selget veel ei ole ning tänased võitjad võivad homme hävida – see võimalus on takistussõidus alati. Schwizer, kes on Quidam du Vivieriga sõitnud kokku vaid neli kuud, lubas homsesse ja ka esmaspäevasesse sõitu, (juhul muidugi, kui ta sinna ikka kvalifitseerub), minna hoopis Toulagoga. Deleveaul on kaasas seekord ainult Lacrimoso; hobune, kellesse sõitja väga usub: „Lacrimoso on stabiilne ning suudab need intensiivsed stardid kõik läbi teha ning ma ei muretse hetkel, et ta sellega hakkama ei saa.“ Tema põhihobune Orient Express on hetkel vigastatud. Beerbaum oli küll Chamani esitusega ülimalt rahul, ent plaanib järgnevates sõitudes partneriks võtta Chiara.
Jutuks tuli ka uus FEI reegel, mille kohaselt ei või kiirusparkuur enam olla 155 cm, vaid maksimaalselt 150 cm, mis sundis rajameister Frank Rothenbergerit oksereid laiemaks nihutama. Sellest tulenevalt oli ka rohkem – tervelt kolm korda enam võrreldes lattaedadega – vigu just okseritel tõketel. „Varasema reegli kehtimisel oleksid mitu lattaeda olnud 5 cm kõrgemad ja me oleks neil näinud enam eksimusi. Kuid ma ei muretse, sest juba homme saame kõiki tõkkeid 10 cm tõsta,“ kommenteeris rajameister, vastates ütlasi küsimusele, kas ta on reeglimuudatustest häiritud.
Takistussõidu finaalsõidud jätkuvad homme õhtul ümberhüpetele toimuva 160 cm kõrguse parkuuri näol, koolisõitjatel on kavas Grand Prix, mis algab eesti aja järgi kell 16: 00. Areeni üüratu suurus (kuuldavasti 42×90 m) annab rajameistrile rohkem mänguruumi ning Rothenberger lubas ehitada klassikalise tabel A raja, kus mängima hakkab normiaega mahtumine. Tema hinnangul võiks puhtaid sõite olla mitte rohkem kui 8-10.
Võistluste koduleht: http://www.feiworldcupfinals-lyon.com/homepage