Tartu “Kalevi” Ratsaspordiklubi alustab peagi traditsioonilise karikasarjaga

Tõeliselt põhjamaine ja lumerohke talv on selleks korraks möödas ja kätte on taas jõudnud ratsaspordi välishooaeg. Tartu “Kalevi” Ratsaspordiklubi alustab oma karikasarja uue ja suurema hooga. Karikasarja avalöögiks on 14. mai, mil toimub esimene etapp.

Esimene etapp on jaotatud nelja klassi: I 70 cm, II 80-90 cm, III 100 cm ja IV 110-120 cm. Esimene parkuur kõrgusega 70 cm toimub puhtusele, kuid mitte kiirusele, kuna see on mõeldud algajatele sõitjatele ja noortele hobustele. Teine tase ehk 80-90 cm on mõeldud neile, kes on juba natuke kogenenumad ja seeläbi lisandub takistusraja läbimisse kiiruse faktor. Kolmas ja neljas parkuur on kõrgustega vastvalt 100 cm ja 110-120 cm ning on mõeldud juba neile, kes tegelevad ratsaspordiga tõsisemalt, sellest tulenevalt on ka parkuurid ehituselt raskemad. Üldiselt suuri muutusi pole toimunud parkuuride osas võrreldes eelmise aastaga, kuid see aasta pingutame veel rohkem, et luua häid võistlustingimusi.

Teine etapp toimub 23. juulil ja kolmas etapp ehk finaal 1.oktoobril, finaali päeva lõppu on planeeritud ka Hobunurme Talli sünnipäeva pidamine, sest lõpp tuleb ikka suure peo ja pauguga.

Informatsiooni võistluste või Tartu “Kalevi” RSK tegemiste kohta saab nr. 555 81 975 või e-mail MihkelRa [at] hot.ee

Ootame teilt aktiivset osavõttu, vastu pakume mõnusat võistluspäeva värskes õhus ja sõbralikus keskkonnas.

Mihkel Raudsepp, Tartu “Kalevi” RSK esimees