Mai esimesel nädalal said treeneriks soovijad ja muidu huvilised osaleda treenerite erisosa koolituse loengutes ja praktilistel seminaridel. Osavõtt koolitusest oli ka seekord rahvarohke.
Juba traditsioonilistele ainetele, mis puudutavad ratsutamise algõpet, Rohelise Kaardi programmi ja olümpialadesse sissejuhatust, oli ka tänavu loengute kavasse lisatud uusi teemasid. Treenerid ja huvilised said koolitusel lisaks teadmisi võistluste korraldamisest, klienditeenindusest, mainekujundusest, hobustele esmaabi andmisest, parkuuride ehitamisest jpm. Suurt huvi pakkus just noorte hobuste õpetamise aspekte tutvustas Marlen Vassil, kes lisaks teoreetilisele osale viis läbi ka praktilise koolituse. Osalejatel oli võimalus järgnevatel päevadel kuulata ja vaadata ka Stavros Georgopoulost, kes pidas Ruilas takistussõidu treeninglaagrit.
Osalejate muljeid olid positiivsed
Kristiina Pähn (EKR3) on usin eriosa koolitusel käija juba mitu aastat. „Iga kord leian enda jaoks jälle uut ja kasulikku ning seepärast olen ikka püüdnud loenguid kuulama tulla,“ ütles Kristiina, kellele väga meeldis just Marlen Vassili koolitus ja praktiline tund. „Ta alustas baasteadmistest ja seletas kõik lahti väga lihtsalt ja loogiliselt. Põhilised mõtted sealt, mida enda jaoks sain, olid noorte hobuste õpetamisega seonduvad. Marleni õpetus ühtis minu enda mõtteviisiga, et hobusele tuleb õpetada üks asi korraga ja olulised on selged märguanded. Praktiliseks osaks oli küll väga vähe aega, kuid ta suutis võtta sellest maksimumi ja tulemus oli näha. Tema koolitustel osaleksin tulevikus kindlasti veel.“
Marlen Vassili praktiline tund Veskimetsa ratsakeskuses. Foto: Therje Prohorova
Kristiina sõnul oli ka Stavros tasemel, nagu alati. „Olen käinud viimastel aastatel kõikides tema treeninglaagrites Eestis ja näen, et ta ajab õiget asja, sest ratsanikud, kellega ta koostööd teeb, arenevad silmnähtavalt.“ Osaleja sõnul oli ka kreeklase loeng väga informatiivne. „Stavros rääkis palju enda kogemustest ja kuidas leida motivatsiooni treenerina. Leidsin enda jaoks sealt samuti häid mõtteid.“
Eriosa koolituse teise osaleja, Juss Särekanno (EKR3) muljed on samuti positiivsed. „Võib-olla minu jaoks jäi kõige rohkem kõlama eesmärkide seadmise teema ja süsteemsuse loomine treeningusse. Koolis käies õpime õppekava järgi ning teame, mida peame saavutama, ratsatrennis see ehk alati nii selge pole. Ma püüan oma töös mingeid süsteeme luua, kuid tunnen, et võiks paremini ja selgemini. Teinekord ehk jääbki puudu materjalist või teadmistest,“ rääkis Juss ja lisas, et tegelikult oli igas loengus midagi, mida kõrva taha panna.
Stavros rääkis loengu osas muuhulgas ka treenerina motivatsiooni leidmisest. Foto: Katrin Pill
Koolituse korraldaja, ERL-i koolitus-ja arendusprojektide mänedžer Therje Prohorova kinnitab ülaltoodud kogemusi ja ütleb, et esialgne tagasiside on hea. „Kõik õnnestus ja toimis, nagu plaanitud. Ka lektoritele meeldis, et osalejad suhtlesid, avaldasid arvamust ja esitasid küsimusi. Eriti pakkus muidugi huvi Marlen Vassili teema.“