Iga hobuseomanik on end leidnud ehk olukorrast, kus pea on küsimusi täis, aga need tunduvad tühised selleks, et nendega veterinaari tülitada. Kas usaldada dr Googlet, anonüümset foorumit, kohalikku kaardimoori või ehk leidub parem variant? Vääna tallides toimuval koolitusel on igaühel võimalik küsida küsimusi loomaarstilt.
18. jaanuaril toimub Vääna tallides koolitus, mis on suunatud ennekõike hobuseomanikele, aga samuti ka treeneritele. Koolituse eesmärgiks on anda nii värsketele kui kogenud hobuseomanikele vajalikud baasteadmised hobuse tervisest. “Eriti kasulik võiks see koolitus olla värsketele hobuseomanikele ja nendele, kes alles kaaluvad hobuse võtmist. Sealhulgas ka lapsevanematele, kes soovivad oma ratsutavale lapsele hobuse soetada,” leiab Vääna tallide treener ja koolituse üks korraldajaid Katrin Tinno. Ta on veendunud, et koolituselt leiab palju kasulikku ka kogenud hobuseomanik. “Kogenumad ja vanema generatsiooni hobusepidajad saavad kindlasti samuti üht-teist kõrva taha panna, sest mis seal salata, elu pidevalt areneb ning hobuse tervise ja heaolu valdkonnas on vahepeal palju uusi teadmisi tekkinud.”
Idee koolituse korraldamiseks tuli igapäevaelust. “Hobuseomanikuna tekib tihti küsimusi, kuidas oma hobuse eest veelgi paremini hoolitseda. Loomaarsti vastuvõtul tegeletakse eelkõige konkreetse probleemiga, haige hobuse omanik on arusaadavalt mures ja ähmi täis, mistõttu ei puugi kohe kõik küsimused meelde tulla ja eks loomaarstidel pole ka alati aega, et üldist tervist ja pidamist pikalt arutada,” selgitab Katrin. “Samal ajal on näha, et meil on palju uusi hobuseomanikke, kes võibolla pole nii hästi kursis. Oleme väga tänulikud, et Eesti Maaülikooli hobusekliiniku vanemloomaarst Liis Maisla on nõustunud tulema oma teadmisi ja soovitusi jagama.”
Koolituse viib läbi Eesti Maaülikooli hobusekliiniku vanemloomaarst Liis Maisla. Tema artikleid hobuste tervise teemadel on võimalik lugeda ka Hobumaailmast https://hobumaailm.ee/author/liismaisla/
Koolitusel käivad teooria ja praktika käsikäes
Koolituse esimene pool keskendub teooriale. Liis Maisla annab koolitusel ülevaate regulaarsetest terviseprotseduuridest, mida hobused vajavad ja räägib, milline on terve hobune. Koolitusel osaleja saab teada, millised on hobuse peamised tervisenäitajad ja kuidas toimub nende mõõtmine. Lisaks jagatakse nõuandeid ja soovitusi hobuse pidamisele.
Pärast lõunapausi on võimalik esitada küsimusi ja loomaarstiga rahulikus keskkonnas hobuse tervise teemal arutleda. “Koolituspäeva sujuvama kulgemise huvides soovime osalejate küsimused eelnevalt kokku koguda, need saab kirja panna koolitusele registreerides,” annab soovituse koolituse teine korraldaja ja Vääna tallide treener Susanne Vardja.
Koolituse lõpetab praktiline osa tallis. “Plaanis on ka väike praktiline osa talli vahel, kus on võimalik harjutada hobuse põhiliste tervisenäitajate mõõtmist.” Kuna õppematerjale ei jagata, siis soovitavad korraldajad kaasa võtta oma märkmiku ja kirjutusvahendi, et head mõtted kirja panna.
Koolitusele on väga oodatud ka treenerid. Koolitusel osalevad treenerid saavad täiendkoolituse tunde.
Kõik huvilised on oodatud 18. jaanuaril Vääna tallidesse Harjumaal. Vääna tallid on tegutsenud enam kui 15 aastat ja korraldavad koolisõiduvõistlusi, treeninglaagreid ja koolitusi. “Meie südameasjaks on hobuste heaolu ja hobustega tegelevate inimeste teadlikkuse tõstmine,” sõnab Katrin Tinno. “Oleme teinud jõupingutusi, et Vääna tall oleks koht, kuhu tulla koguma teadmisi ja häid võistluskogemusi ning treenida ja rehabiliteerida oma hobust. Meie suurim soov on pakkuda tulevikus veel hobuse tervise teemalisi koolitusi ja kutsuda neid koolitusi läbi viima oma ala asjatundjad. Meie tegemiste ja tulevaste koolitustega saab ennast kursis hoida sotsiaalmeedia vahendusel, Facebookis ja Instagramis.”
Koolituse täpsem info ja registreerimine- https://hobumaailm.ee/kalender/uritus/?id=2328
PS! 18. jaanuaril on Vääna talli fuajees avatud ka hobusöötade, hooldustoodete ja ratsavarustuse pood ning kasutatud ratsavarustuse kirbuturg. Hobuseomanikele suunatud koolituse puhul on Vääna tallid astunud sammu edasi ja pannud kokku iga talli must-have esmaabikomplekti, mida koolituspäeval esmakordselt tutvustame. Esmaabikomplekti kuuluvad tooted on müügis ka eraldi, et otsasaamise korral saaks neid mugavalt juurde soetada.