8.-9. mail 2010 toimus Leedus Butrimonys kolmevõistlus, kuhu Eestit olid esindama sõitnud Kurtna Ratsaklubi, Järvamaa- ja Tartumaa Ratsaspordiklubi kolmevõistlejad.
Võistlus toimus CCI/CIC* A kergel ja keskmisel tasemel. Mõlamal tasemel saatis Eesti võistlejaid edu. Võitjaks osutus Järvamaa Ratsaspordiklubi võistleja Vilvi Laanet hobusel Well Timed. Eestlastele kuulus samal tasemel ka kolmas koht, mille saavutas noor ja andekas Kurtna RK sportlane Ann-Marii Vilk hobusel Dubai.
Kerges klassis tuli võitjaks Rokas Buivydas hobusel Quality ja teiseks Margus Villako Hopsil. Ann-Marii Vilk hobusel Glicea saavutas selles klassis kaheksanda koha.
Seoses järjekordse eduka võistlusega esitasime Ann-Marii Vilkile mõned küsimused võistluse, treeningute, hobuste ja tulevikuplaanide kohta.
Kuidas hindad Leedus toimunud kolmevõistluse korraldusliku poolt ja kas jäid rahule?
Korraldusliku poole pealt häiris see, et takistussõidu ja koolisõidu võistlusplats oli tallidest 4 km kaugusel ja sinna sai ainult mööda linnatänavaid ratsutades. Teine asi mis natuke häiris oli takistussõidu rada. Tase pidi olema 105 cm aga parkuur oli pandud üles kõrgustel 110-115 cm. See-eest kross oli ilus ja tallikohad korralikud.
Oled tavaliselt üks noorimatest võistlejatest – kuidas oli seekord?
Ka seekord olin üks noorimatest. Nüüd oli ka Järvamaalt üks minuvanune tüdruk võistlemas, mis andis kindlustunnet.
Vasakul: Ann-Marii ja Glicea treeningul. Foto: Erakogu
Mis nendelt võistluselt eriti meelde jäi?
Midagi eriti meeldejäävat ei oska välja tuua. Võistlus nagu võistlus ikka.
Mis tunne on võistelda endast tunduvalt vanemate ja kogenenumate sportlastega?
Üldiselt ei ole see hea tunne. Enne võistluspäeva mõtlen, et mida ma ikka sinna ennast rumalaks tegema lähen kui viimane koht niikuinii kindlustatud, aga võistluste käigus see ununeb. Ei ole aega põdeda selliste asjade pärast.
Räägi natuke hobusest, kellega võistled?
Mul on hetkel kaks võistlushobust, kelle omanik on Raul Kauna. Dubai on 6-aastane Poola sporthobune, suur ja rahulik. Tema tugevaim ala on koolisõit, aga ka krossil on ta kindel mineja. Glicea, kes on 6-aastane Poola sporthobune, on seevastu väike, kiire ja närviline. Selle tõttu on temaga ratsastamine raske aga parkuuris ja krossil on ta väga püüdlik.
Ann-Marii ja Glicea. Foto: Erakogu
Treenid Kurtna Ratsaklubis, milline on Sinu treener Raul Kauna?
Raul on väga pühendunud ja võtab asja tõsiselt. Trennid on põhjalikud ja võistlustel käib ta alati kaasas. Võistlustel on toetav ja julgustav. Raul oli ka Leedus kaasas ja toetamas.
Kurtna Karikas 2010 Dubaiga. Foto: Ranno Vatsk
Kui tihti treenid ja kuidas näeb välja tavaline treening?
Trenni teen 6-7 korda nädalas kui võistlusi ei ole. Tavaline ratsastustreening kestab 1-2 tundi. Palju treenime ka iseseisavalt, aga enne võistlusi vaatab Raul skeeme ja annab nõu. Hüppetreeningud on 2 korda nädalas, alati treeneriga. Ühel hüppepäeval teeme nn võimlemisharjutusi, tavaliselt on üks 5-7 takistusest koosnev rida, okser ja lattaed. Teisel hüppepäeval sõidame parkuuri. Mõnikord on üks hüppepäevadest krossil ja maastikul galopitamas käime ka.
Mida pead seni enda suurimaks saavutuseks?
Enda suurimaks saavutuseks pean 2009. aasta ponide kolmevõistluse meistrivõistluste 2. Kohta.
Veskimetsas kahevõistluse SMV 2009 ponil Muhamed. Foto: Külli Tedre
Millised plaanid on tehtud selleks võistlushooajaks?
Sellel võistlushooajal on kindel plaan sõita juunioride Eesti meistrivõistlusi. Ülejäänud on lahtine veel.
Kellena näed ennast viie aasta pärast?
Ausalt öeldes ei oska ma sellele küsimusele vastata, viie aastaga võib kõik olla muutunud ja ma ei mõtle nii kaugele ette.
Tänan vastamast ja soovime edukat võistlushooaega!