Kuulujutud räägivad, et äärmiselt vastuoluline show, kus hobused peavad rohkem kui 12 meetri kõrguselt pea ees vette sukelduma, naaseb sel suvel Atlantic City’sse USAs. Hobustega hakkavad vettehüppeid sooritama trikiratsanikud.
Säärane show oli populaarne 20. sajandi alguses ning teadaolevalt ei põhjustanud see ühelegi hobusele kunagi viga. Korraldajad väidavad, et see ei ole loomade väärkohtlemine ega julmus, vastasel juhul show ei toimuks. Loomulikult on aga loomakaitsjad püha viha täis ning sõnavad, et see on hobustele ohtlik.
Kai, millelt sukeldumine toimuma hakkab, üks omanikke Tony Catanoso lausus Atlantic City ajakirjanikele: "Tean, et hobuste sukeldumine on vastuoluline show. Aga ma arvan, et inimesed peaksid vaatama asjale laiemalt – see on ikooniline ettevõtmine, see on üks väike osa suurest projektist, mille eesmärk on peredele mõeldud meelelahutus siia linna tagasi tuua."
Hobuste sukeldumise algatas 1920ndatel Dr. W. F. Carver, kes mõned aastad varem naases koju ratsutades, kuid sild, mida nad hobusega ületasid, kukkus kokku. Paaril tuli u 12 meetri kõrguselt sukelduda sügavasse mässavasse vette, kust nad õnnelikult kaldale ujusid. Dr. Carver mõtles seepeale, kas hobuseid oleks võimalik sukeldumiseks treenida.
Vististi kõige kuulsam ratsanik oli Carveri minia Sonora Webster Carver. Sonora vigastas end sukeldumisel 1931. aastal ning jäi selle tagajärjel pimedaks. Hoolimata sellest jätkas ta sukeldumistel osalemist järgmised 10 aastat ning tema lugu jõudis ka kinolinale Disney filmina "Wild Hearts Can’t be Broken" (metsikuid südameid ei saa murda – toim.) (1991).
Hobuste sukeldumised lõpetati 1978. aastal ning kuigi 1990ndatel üritati showd taastada, ei tulnud sellest midagi välja.
http://www.youtube.com/watch?v=ZEkPQ6xDWMc
http://www.youtube.com/watch?v=s0Ikr5Z1RY4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=67c3IY7RpJw&feature=related