Võistlussari „Koolisõidutähed 2014“ jõudis pidulikult lõpule

Novembri viimasel laupäeval anti Saku Suurhallis toimunud pidulikul tseremoonial kätte võistlussarja „Koolisõidutähed 2014“ auhinnad ja tänumeened. Eesti Ratsaspordi Liidu poolt korraldatud sarja eesmärgiks on elavdada koolisõiduvõistluste korraldamist ning koolisõiduvõistlustest osavõttu kogu Eesti piires, julgustades samal ajal ERL kalenderplaani võistluste korraldamist väljaspool traditsiooniliselt aktiivseid koolisõidu piirkondi.

Võistlussarjas, mis kestis kogu käesoleva aasta võistlushooaja, osalesid enamus ratsaliidu rahvuslikest koolisõiduvõistlustest ja sarja võitjad selgusid vastavalt peetud punktitabelile. Punkte kogusid ratsutajad kümnes arvestuses ja hobused kahes noorhobuste arvestuses.

Sari numbrites

Raskusklasside kaupa jagunesid osalejate arvud järgmiselt: R tasemel võistles kokku 9 sportlast ja siin teenis enim punkte Dina Ellermann (Tondi RSK). M tasemel, kus startis 18 sportlast, sh 5 noorsportlast, tuli avatud klassi arvestuses võitjaks Getter Kangur (Tondi RSK) ja noorte arvestuses Fey Piir (RSK KRT). LR tasemel osales ühtekokku 17 sportlast, sh 8 juuniorit ja siin võitis nii avatud kui juuniorite klassi arvestuse Fey Piir (RSK KRT). LK tasemel oli osalejaid koguni 82, sh 16 poniratsanikku, mõlema klassi võitjaks tuli Triin Kattel (Tondi RSK). Kõige populaarsemaks osutus A klass, kus võistles 232 sportlast, sh 92 last ja 67 harrastajat. A taseme esikoha saavutas nii avatud kui harrastajate arvestuses Maria Peterson (Tartumaa RSK) ja lasteklassis Stella-Marii Tamme (Niitvälja RSK).

4-5-aastaste noorhobuste vanuseklassis startis ühtekokku 31 hobust, siin kogus kõige rohkem punkte eesti sporthobune Loket (aretaja ja omanik Ats Kalju). 5-6-aastaste seas oli konkurentsis 7 hobust, kus suurima punktide arvu sai hollandi soojavereline hobune Damberina (aretaja M. Kleinsman, omanik Nautilo OÜ, ratsanik Katrin Tinno).

“Võistlussari läks igati korda ja rõõm on tõdeda, et koolisõit muutub Eestis aina populaarsemaks, mida näitab sarjas osalenute suur arv ning mitmed uued koolisõidu kaardile lisandunud võistluskohad,” võtab hooaja kokku Eva-Maria Vint-Warmington, ratsaliidu koolisõidu manager ning sarja eestvedaja. Ta lisab, et ilma heade toetajate ning asjalike abilisteta oleks sarja tegemine katki jäänud. „Ratsaliidu nimel tahan eriti tänada arvestuse sponsoreid Imprest AS, MTÜ Mõisahobused, Dimela AS ja Eesti Sporthobuste Kasvatajate Seltsi, kelle abiga sai ettevõtmine sellisel tasemel võimalikuks.“

Eesti Ratsaspordi Liit