10 aastat Niitvälja Kolmevõistluse Karikat

Niitvälja CNC100 klassi esimene krossitakistus ehituna auhindadega. Foto: Ants Sähka

Eeloleval laupäeval, 30. juunil toimub Niitvälja Ratsaspordikeskuses juba kümnendat korda Niitvälja Kolmevõistluse Karikas. Esimene sellenimeline võistlus toimus Niitväljal aastal 2009 ning toona viis kõrgeima klassi võidukarika koju Siret Saks hobusega Wiplala S. Sama õnnestus tal uuesti ka 2012. aastal.

Siret Saks ja Wiplala S, 2009. aasta Niitvälja Kolmevõistluse Karika takistussõidus. Foto: Pilleriin Kosk

Teine enim võite kogunud sportlane Niitvälja Karikal on olnud Erkki Hõim hobusega Cadmium, kellega on suudetud kõrgeim klass võita lausa viimasel kolmel aastal (2015–2017). Stardinimekirjas on ta ka tuleval laupäeval, kas tuleb ka neljas järjestikune võit?

Seoses kümneaastase juubeliga sai ajaloos natuke sobratud ning suheldud ka antud võistluse pikaajalise peakorraldaja Ants Sähkaga, kes meenutas, et kohe 2009. aastal toimusid Niitväljal ka noorte eesti meistrivõistlused kolmevõistluses, kus tiitel jäi välja andmata, sest ükski sportlane ei lõpetanud võistlust. Kolmest noorte eesti meistrivõistlustel startinud sportlasest, kelle hulka kuulusid Anneliis Haavik, Maarja Martinson ning Juula Reinumägi, pääses ainukesena krossile vaid Juula Reinumägi hobusega Full Moon, kuid seegi ebaõnnestus hobuse vastuhaku tõttu.

Niitvälja Kolmevõistluse Karika pikaajalised toetajad aegade algusest on olnud Scandagra Eesti AS ja Ott Vanaselja, veidi uuem tulija on Pegasos Equestrian OÜ.

Erkki Hõim ja Cadmium © Author: Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

Samuti lähevad suured tänusõnad Tõnis Oissarile, Niitvälja Ratsaspordikeskusele ning muidugi Ants Sähkale ning tema abilistele, et meil on juba kümme aastat olnud põhjust suviti Niitväljale kolmevõistlus nautima minna!

Laupäevase kolmevõistluse põnevaim osa, maastikusõit algab laupäeval, 30. juunil kell 16.00 ning hetkeseisuga on võistlustele end üles andnud 59 võistluspaari.

Ka krossirajad on juba Niitvälja Karika tuntud headuses sportlastele ja huvilistele tutvumiseks välja pandud. Leiad need aadressitelt:

CNC100                https://en.mycoursewalk.com/coursewalks/12937

CNC 80                 https://en.mycoursewalk.com/coursewalks/12938

 

Niitvälja Kolmevõistluse Karika kõrgeima klassi võitjad läbi aastate:

 2009  Siret Saks & Wiplala S

2010  Marit Poltimäe & Colibri

2011  Madli Murel & Flicker

2012  Siret Saks & Wiplala S

2013  Ervi Kaasiku & Cendoria S

2014  Getlin Laaniste & Siofor

2015  Erkki Hõim & Cadmium

2016  Erkki Hõim & Cadmium

2017  Erkki Hõim & Cadmium

Kõige esimese Niitvälja Kolmevõistluse Karika tulemusi saab vaadelda siit: http://www.ratsaliit.ee/old-site/www.ratsaliit.ee/est/emv_3v_noored_08.08.pdf