10. oktoobril toimusid Jõgeva linnas esimesed takistussõiduvõistlused

Ilm oli kuldselt sügisene ja lubas võistlejatel kaunilt välishooaega lõpetada. Pealtvaatajaid ja võistlejaid oli tulnud nii lähedalt kui kaugelt. Esindatud oli RSK Parkuur, Vändra RSK, Domingo RSK, Tondi RSK, RSK Ruttar ja muidugi meie oma Liivimaa Ratsaklubi. Takistuste kõrgused olid 60 cm ja 80 cm, mis andsid võimaluse lastele ja teistele sportlastele saada koos hobusega uus võistluskogemus alles valminud võistlusplatsil.

Kokku osales 37 sportlast ja 33 hobust. Kõige noorem osaleja oli 8 aastane Berit Truuts ja ainuke meessportlane Liivar Laks – mõlemad Jõgevalt. Oma esimese võistluse tegi Karoli Varblane Raplamaalt.

Alustati võimsa avadefileega


Võistlused avas Vahur Kukk, kes tervitas sportlasi Jõgeva külmapealinnas, ning soojad ja südamlikud tervitused tulid Jõgeva linnapealt Kalmer Lainilt. Korraldajate nimel esines Urmas Saks.

Valmis võistlema!

Publikut oli uudistamas üksjagu palju

Parkuurid 60 ja 80 cm

Parkuuri 60 cm kõrgustel takistustel, milles startijaid 34, võitis Kristiin Kesamaa hobusel Amor (fotol), järgnesid Brit Truuts Mikastrol ja Maarja Voort Aspasial. Parkuuris 80 cm osales 28 võistluspaari ning selle võitis Maria Peterson hobusel Andro, järgnesid Brit Truuts hobusel Vilgas ning Liivar Laks hobusel Fiva.

Mõlema parkuuri esimest viit sportlast autasustati rahalise auhinnaga, diplomi ja rosetiga ning võitjat karikaga. 60 cm esemelised auhinnad oli Ehitusgammalt ning 80 cm auhinnad pani välja AS A.Tammel.

Kõik võistlejad said tahvli šokolaadi ja hobused pätsi leiba AS Pere leivalt! Jõgeva maavanema poolt olid meened maakonnalugudega seotud hobustele Teele ja Tuisu.

Jõgeva linnapea Kalmer Lain andis üle karika ja Ehitusgamma meened

60 cm autasustamine

80 cm parkuuri võitjad

80 cm võitja Maria Peterson

Võistluste ajal töötas puhvet ja ratsavarustust sai soetada OÜ Pharsise esindajatelt. Meditsiiniabi osutas SA Jõgeva Haigla juhataja dr. Peep Põdder.

Korraldajad tänavad kõiki toetajaid, kellest osad avalikustati, kuid ka neid, kes nõu ja jõuga lihtsalt abiks olid, samuti kõiki osavõtjaid, kes näitasid üles heasüdamlikkust ja teadlikkust kõikidest ratsasporti ja hobuseid puudutavatest reeglitest. Korraldajad tänavad Oma Hobu ja Ago Ruusi, kes meie väikest tagasihoidlikku võistlust oma kohalolekuga austasid.

võistluse tulemused
võistluse pilte