10aastane tüdruk hukkus Soomes maneeži kokku varisemise tagajärjel

Eile kukkus Soomes Jyväskylä lähedal kokku Laukaa ratsakooli maneež, mille alla jäi nii hobuseid kui inimesi. Kahjuks ei õnnestud ühe 10aastase tüdruku ning kahe hobuse elu päästa.

Maneež varises kokku eile pärastlõunal, varingu alla jäi 5 inimest ja neli hobust. Üks 10 aastane tüdruk hukkus sündmuskohal. Kahe inimese vigastused on tõsisemad, üks neist on ratsainstruktor, teine samuti 10 aastane tüdruk. Siiski ei ole praegustel andmetel nende elu ohus. Kaks last – 10 ja 12 aastane tüdruk – tulid haiglasse aga omal jalal, nende vigastused olid väiksemad. Neljast hobusest surid kaks.

Varingu põhjuseks arvati esmalt katusel olnud lumerohkus, kuid uurimine on algatatud. Vanemuurija Kai Valonen teatas Soome uudistele, et tegelikult polnud maneeži katusel märkimisväärne kogus lund ning kahtlustatakse hoopis konstruktsiooni viga. Puidust maneež oli ehitatud aastal 1995.

Uudise kohta saab lugeda ka Soome meediast: http://yle.fi/uutiset/laukaassa_loukkaantuneet_lapset_ovat_tyttoja__yksi_paasi_jo_kotiin/6494663