15.-20.05. toimus Ruilas paralleelselt kaks kõrgetasemelist FEI koolitust

15. mail algas Ruilas kuuepäevane FEI Level 2 treenerikoolitus, mida vedas Peter Strijbosch Hollandist. 16. mail lisandus FEI tuutorite (Level 1 ja Level 2 treenerikoolituste juhendajad) täienduskursus, mis kestis neli päeva ning mida juhtis Liam Moggan Iirimaalt.

FEI Level 2 koolitusest võttis osa 10 treenerit Eestist, Venemaalt, Lätist ja Burgaariast. Eestlastest osalesid Konstantin Prohhorov, Krista Raidmets, Margit Mägi, Angelique Maasik ja Eva-Maria Vint-Warmington. Koolitaja ehk FEI tuutor Peter Strijbosch ise on üks Hollandi suurima hobualase kutsehariduskeskuse http://www.helicon.nl/mbo/Scholen/NHB_Deurne/ vedajatest.

Esimesed kaks päeva olid rohkem teooriapäevad ning juhendaja Peter viis läbi näidistunnid nii kooli- kui takistussõidus. Edasi aga pidid kõik treenerid juba ise oma oskusi näitama. Kolmandal päeval andis igaüks treeningtunni koolisõidus, teised osalejad pidid iga tunni kohta märkmeid tegema ning ühises arutelus välja tooma treeneri positiivsed küljed ning ka asjad, mida treener tulevikus parandada või paremini teha võiks. Neljas ja viies päev anti tunde takistussõidus ning kuues päev möödus taas koolisõidu tähe all.

Eriliselt keerukateks osutusid kaks takistussõidu päeva, kus treeningud toimusid paralleelselt kahes maneezis ning pea igal treenerite kursusest osavõtjal oli paralleelkursuselt pärit isiklik tuutor, kes tal pidevalt järgi käis, küsimusi esitas ning tema igat liigutust karmilt analüüsis. Kuna selline asjade kulg tuli kõigile veidi ootamatult, siis pandi proovile ka korraldajate organiseerimisvõime ning stressitaluvus. Esialgsest kaosest sai kiiresti toimiv süsteem ning lõppkokkuvõttes sujus kõik kenasti. Tänu abivalmile Ruila Talli rahvale leiti olemasolevatele näidisratsanikele lisaks veel kuus hüppepaari ning kursust jälgima tulnud FEI Solidaarsusfondi direktor Jacqueline Braissant ning koordinaator Celine Kunz jäid kõigega väga rahule.

Koolitusest osa võtnud treenerid said küll ERL poolt välja antud tunnistuse kursuse läbimise kohta, kuid FEI Level 2 treeneri tunnistuse saamiseks peavad treenerid veel täitma ja FEI-sse saatma treeningpäeviku 15-e pärast kursust läbi viidud treeningtunni kohta.

Tuutorite kursusest võttis osa 8 tuutorit Kreekast, Türgist, Mauritiuselt, Lõuna-Aafrikast, Venemaalt ja Dominikaani Vabariigist. Liam Moggan pole oma igapäevatöös sugugi mitte hobustega seotud, kuid ta oskas ratsaspordi tuutoreid väga hästi motiveerida ning neid paremini ja efektiivsemalt “õpetama õpetada“.

Veelkord tänu Ruila Tallile, kõikidele treeneritele, näidisratsanikele ja korraldajatele kes abiks olid ja koolituste läbiviimisele kaasa aitasid!

tekst ja fotod: Eva-Maria Vint-Warmington