19aastane Iiri supertalent Bertram Allen võitis Bordeaux`s oma elu ja selle hooaja teise MK-etapi

Prantsusmaal Bordeaux`s toimuva võistluse kulminatsiooniks on neljarakendite MK-finaal ning seetõttu peeti Lääne-Euroopa takistussõiduliiga MK sõit veidi ebatraditsionaalselt laupäeval. Oma elu ja samas käimasoleva hooaja teise MK-etapi võidu võttis 19aastane iirlane Bertram Allen, tehes seda seekord endast vaid kaks aastat noorema hobusega Romanov.

Bordeaux`s tuli kuulsa Itaalia rajameistri Uliano Vezziani ppolt seatud rajalt puhtaid sooritusi 11 40st. Võistluse algfaasis tekkis tunne, et rada on liialt kerge, kui viiest paaris kolm läbisid parkuuri puhtalt. Nii see siiski ei olnud ja järgmist puhast sooritust tuli oodata 16 sportlase jagu. Korraldajad prantslased olid ümberhüpetel esindatud suurima koosseisuga, milleks kolm sportlast. Sakslasi pääses ümberhüpetele kaks, muud rahvused olid esindatud ühe kaupa.

Ümberhüpped avas austraallanna Edwina Tops-Alexander, kes hobusega Lintea Tequila tegi kiire sõidu, kuid kahjuks pudenes viimase takistuse latt. Järgnevana startis esimene prantslastest, ümberhüpete seltskonna madalaima reitinguga Timothee Anciaume hobusega Olimpique Libellule. Anciaume hindas oma võimalusi reaalselt ning valis silmnähtavalt rahuliku ja puhta sõidu strateegia, mis ka õnnestus. Edwinast pea viis sekundit lahjem tulemus, kuid seevastu vigadeta, viis prantslase juhtima. Prantslasele järgnenud itaallane Luca Maria Moneta ja Connery ajasid sarnaselt Topsiga maha ühe takistuse ja olid sealjuures aeglased.

Järgnevatena olid stardis Longines Ranking teine ja kolmas number Beerbaum ning Ehning Saksamaalt. Samas järjestuses olid mehed ka võistlusprotokollis pärast oma sooritsi. Ludger Beerbaum ja Chaman näitasid klassi ning läksid puhta sõidu ning parima ajaga liidriks. Kolmekordne MK-võitja Marcus Ehning ja Singular Ls La Silla tegid oma raja võrreldes Beerbaumiga veelgi lühemaks, kuid kiiruses jäid siiski veidi ala. Mõlemale mehele oli selline tulemus ülivajalik, sest eelnevatelt etappidelt ei olnud tugevad sakslased piisavalt punkte kogunud, mistõttu oli nende Las Vegasesse kvalifitseerumine küsimärgi all.

Kord oli Prantsuse tippude käes, kelle võitu publik ilmselgelt ootas. Nii Kevin Staut ja Reveur de Hurtebise HDC kui Penelope Leprevost ja Flora de Mariposa sõitisd Beerbaumi ja Chamani aja üle, kuid eksisid mõlemad ühel takistusel. Prantslaste parimaks jäigi Timothee Anciaume tulemus.

Eelviimasena asus starti tänavu Veronas oma elu esimese Lääne MK-etapi võitnud veel vaid 19aastane iirlane Bertram Allen, kes Bordeaux`s ei olnud stardis oma põhihobusel Molly Malone, vaid startis oma juhendaja, Iiri koondislase Billy Twomey 17aastasel täkul Romanov. Noormees ei näidanud üles mingitki aukartust, võttis riskeerides minimaalseimad trajektoorid nii, justkui mängeldes, ületas legendaarse Ludger Beerbaumi tulemuse. Elu teine võit MK-etapilt ning kindel kvalifitseerumine Las Vegasesse olid noormehele tagatud ja seda Lääne-Euroopa liiga liidripositsioonilt.

Bordeaux etapi esikolmik seega: Bertram Allen ja Romanov, Ludger Beerbaum ja Chaman, Marcus Ehning ja Singular Ls La Silla. Kui Allen ja Ehning on Las Vegase pileti juba taganud, siis Beeraumil on selleks valjalik jõuda Göteborgis toimuval viimasel etapil vähemalt esikolmikusse. Hetkel juhib liiga edetabelit Allen 71 punktiga, teine on 63 punkti kogunud Kevin Staut, kolmas 57 punktiga Steve Guerdat. Võistlusjärgsel pressikonverentsil jagus Beerbaumil hulgaliselt sõnu Alleni suunas: "Ümberhüpetel ei läinud täna tegelikult tihedaks rebimiseks, sest Allen oli minust üle sekundi kiirem. Täna ei oleks ma kindlasti suutnud temaga kiiruses võistelda. Noormeest vaadates meenus mulle, kui vana ma tegelikult juba olen. Tegin oma esimese stardi Bordeaux`s 1987.a., kui Allen veel sündinudki polnud! Mina võitsin oma esimese Grand Prix 23aastaselt. Siin (Bordeaux`s) ma seni võitnud ei olegi, seega pean järgmisel aastal tagasi tulema."

Bordeaux tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/987/987zeitplanDEU.htm?style=longines