Ratsaliit tunnustas 2022. hooaja parimaid

Eesti Ratsaspordi Liit võttis möödunud nädalavahetusel kokku eduka hooaja, tunnustades 2022. aasta parimaid sportlasi ja spordiedendajaid. Parimaks takistussõitjaks kuulutati möödunud hooaja tulemuste põhjal Paul Argus, parimaks koolisõitjaks Grete Ayache, kolmevõistlejaks Jaagup Kallas, kestvusratsutajaks Tiina Kuusepuu ning parimaks ühehobuse kutsariks Ülar Raudsepp.

Noorte klassi parim takistussõitja oli möödunud aastal Berit Lehtsaar. Koolisõidus sai parima noorsportlase tiitli Rose Marie Skjoldby. Kolmevõistluses oli parim U25 sportlane Mari Talinurm ja kestvusratsutamise noorte klassi parim oli Eliise Laur.

Juunioride klassis tunnistati takistussõidu parimaks Mia-Marleen Lanno, koolisõidu parimaks Maria Mägi, kolmevõistluse parim oli Eliise Leedmaa ning kestvusratsutamise parima juuniorsportlase auhind läks Katriin Kallele.

Samuti ei jäänud tunnustamata ka parimad poniklassi sportlased, kelleks oli takistussõidus Heidi Murel, koolisõidus Lisette Kivro, kolmevõistluses Emma-Elisa Randväli ja kestvusratsutamises Mirete Morozova. Lasteklassis oli parimaks takistussõitjaks Maria Espenberg ning koolisõitjaks Martha Jušin.

Harrastajate klassi parimateks olid takistussõidus Älis-Sille Hein, koolisõidus Eliis Pääsuke, kolmevõistluses Hanna Kristin Ojaveer ja kestvusratsutamises Kaisa Kask. Parim amatööride klassi takistussõitja oli möödunud aastal Kristiina Raudnagel.

Rakendispordis said veel tunnustatud parim ühehobuse gruum Kristina Lotamõis, parim üheponi kutsar Riina Rõa ja parim üheponi gruum Age Põldaru.

Aasta parima klubi preemia viisid koju takistussõidus Ratsaklubi Ruila Tall, koolisõidus ning kolmevõistluses Tondi Ratsaspordiklubi, kestvusratsutamises Kassari Ratsamatkad ja rakendispordis Vändra Ratsaspordiklubi.

Aasta parima teo auhind läheb kahtlusteta heategevusfondile Ukrainian Equestrian Charity Foundation, mis loodi vaid paar päeva pärast Ukrainas alanud sõja algust. Täname fondi tegevjuhti Tatjana Kiilot koos abikaasa Martiniga tehtud töö eest Ukraina hobuste ja inimeste aitamisel.

Imelised fotod jäädvustas Joanna Jõhvikas.