21 riiki valmistuvad 200 päeva pärast osalema Londoni Olümpiamängudel

Käesolev aasta on ratsaspordi ajaloos märkimisväärne, tähistades ratsutamisdistsipliinide OM-il osalemise 100ndat aastapäeva. 21 riiki on kvalifitseerunud mängudele, mis saavad alguse 27. juulil.

11 riiki on osalenud erinevatel kvalifikatsioonivõistlustel ning kindlustanud pääsu olümpiale, samas kui 9 riiki kvalifitseerusid juba 2010. a WEG-il Kentuckys. Lisaks saab osalusõiguse ka korraldajamaa Suurbritannia. Lõplik osalevate võistkondade nimekiri avaldatakse 1. märtsil. Kokku peaks ratsutamisaladel osalema 200 võistluspaari.

Avatseremooniale 27. juulil järgneb 12 päeva ratsaspordivõistlusi, ning esimest korda OM ajaloos lõpetab ratsaalad koolisõidu vabakava, mis peetakse 9. augustil.

Esimene ratsavõistlus leidis Olümpiamängudel aset 1912. aastal Stockholmis, seega on tegemist on ratsaspordi sajanda aastapäevaga, mistõttu teeb FEI tihedat koostööd OM-i korralduskomitee ja Rahvusvahelise Olümpiakomiteega, saavutamaks maksimaalset populaarsust Greenwichi Pargis toimuvatele aladele.

Greenwich Park’i brožüürist saate lähemat infot ratsaväljakute ja -alade kohta: http://www.london2012.com/greenwich-park/pdf/greenwichparkbrochure.pdf